• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Вероніка Куца: Ми виконали головне завдання — гарантували безпеку і підтримку нашим працівникам

Очільниця напрямку HR "AB InBev Efes Україна" про житло для колег за кордоном, допомогу мешканцям прифронтових територій, програми з безпеки, стрес-коучинг і розширене медичне страхування для співробітників 

Вероніка Куца
Вероніка Куца
Реклама на dsnews.ua

— Як компанія зустріла повномасштабне вторгнення? Розкажіть, будь ласка, про першочергові і довгострокові заходи з підтримки співробітників?

— Напередодні ми створили кризовий комітет для оперативного реагування та розробили стратегію з релокації співробітників. У перший день вторгнення ми виплатили співробітникам заробітну плату за лютий і бонус за попередній рік, а вже на наступний день нарахували аванс за березень. Це було зроблено для того, щоб у людей була можливість забезпечити себе всім необхідним при релокації.

Компанія забронювала готелі на заході країни, в Чехії, Бельгії та Німеччині. А, щоб ефективно координувати процес релокації переформатувала колл-центр, який раніше забезпечував телефонні продажі, на колл-центр для співробітників. Працівники телефонували, повідомляли куди прямують і яким складом сім’ї та отримували інформацію про готель, в якому компанія забронювала їм номер. Якщо дорога займала понад добу, то компанія також бронювала житло на шляху до готелю. Так само колл-центр працював у Празі. Там допомагали з переїздом від кордону України до країни призначення і також повідомляли про заброньований готель.

Деякі співробітники виїжджали за кордон лише з тим, що встигли прихопити, тому в Бельгії та Чехії в центральних офісах облаштували безкоштовні магазини, де можна було отримати речі першої необхідності, теплі речі та засоби гігієни.

— Скільком людям вдалося допомогти в такий спосіб?

— На піку ми розміщували на наших локаціях близько 2300 людей. Люди мали змогу скористатися безкоштовним житлом до кінця 2022 р.

— Які ще канали комунікації з працівниками налагодила компанія?

Реклама на dsnews.ua

— Увесь цей час для комунікації та допомоги був відкритий телеграм-канал, в якому люди оперативно отримували відповіді на свої питання. Зокрема, ми створили окрему лінію для психологічної та юридичної підтримки співробітників.

— Як ви допомагали тим співробітникам, кому найважче — мешканцям окупованих і прифронтових територій? Чи були для них окремі програми підтримки?

Передусім ми запропонували релокацію на вакантні позиції всім співробітникам з окупованих і небезпечних для проживання територій. У цьому році працівники Харківської та Запорізької областей отримали фінансову допомогу для винаймання житла на більш безпечній території. Для співробітників, житло яких було пошкоджене або зруйноване в результаті воєнних дій, ми запустили проект фінансової допомоги у відновленні домівок.

— Минулий рік став найважчим для України, громадян і бізнесу. Чи вдалося компанії виконати свою HR-стратегію?

Головним пріоритетом для нас завжди була і залишається безпека наших людей. Тому з початку повномасштабного вторгнення вся команда працювала над тим, щоб бути на зв’язку з усіма співробітниками компанії і точно знати, де вони перебувають, чи знаходяться вони в безпеці, яка допомога їм необхідна. Ми підтримували колег фінансово, забезпечуючи їх заробітною платою, незважаючи на те, працювали вони чи перебували в простої. Ми не наполягали на поверненні на робочі місця співробітників, якщо вони не відчували себе у безпеці. Ще один напрямок — підтримка психологічного стану команди через можливість скористатися психологічною підтримкою професійних психологів не лише співробітникам, а й членам їхніх сімей.

Вважаю, що головне завдання з гарантування безпеки та забезпечення підтримки наших співробітників ми виконали. Це підтверджують результати опитування залученості наших співробітників, яке ми провели у листопаді минулого року. Цей показник зріс до рекордних 95%.

— Розкажіть детальніше про програму психологічної підтримки працівників та їхніх сімей?

— Програма психологічної підтримки залишається актуальною для наших співробітників, вони можуть скористатися послугам професійних психологів і отримати повністю анонімні консультації;

Ми додали до програми стрес-коучинг — цей підхід заснований на принципах коучингу, який допомагає людям досягати своїх цілей і розвиватися, але з фокусом на благополуччя та зменшення стресу. Крім того, ми запропонували співробітникам вправи на зняття стресу та методики релаксації від професійних коучів та психологів.   

Ми також провели вебінари-навчання для менеджерів з управлінню командою в стресових умовах.

— У цей скрутний час більшої актуальності набувають питання не тільки психологічного, а й фізичного здоров´я. Що з цього приводу пропонує компанія працівникам?

 Торік ми додали опцію онлайн-консультування в медичному страхуванні. В цьому році ми покращуємо умови пакету за новим договором ДМС, зокрема, підвищуємо ліміт на стоматологію та патронаж вагітності, додаємо діагностику та лікування COVID-19, впроваджуємо додаткову медичну допомогу при травмах.

— Які основні HR-програми компанії на цей рік?

— Головним фокусом для нас залишається гарантування безпеки працівників на робочому місці: облаштування укриття на броварнях та інструкції щодо дій в небезпечних ситуаціях. Не менш важливою програмою залишається підтримка емоційного стану співробітників через нашу програму психологічної підтримки. Також ми плануємо перегляд заробітної плати згідно з політикою компанії, відновлення програми навчання і розвитку, запровадження програми визнання досягнень співробітників.

    Реклама на dsnews.ua