• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Вікторія Ковальчук: Наш логістичний центр — найбільший проєкт, побудований в Україні під час повномасштабної війни

СЕО девелопера Alterra Group про відповідальність перед клієнтами і командою, збереження всіх проєктів та внутрішнє лідерство в корпоративній культурі 

Вікторія Ковальчук
Вікторія Ковальчук
Реклама на dsnews.ua

— Вікторіє, які головні виклики постали перед вашою компанією у 2022-2023 рр., враховуючи профіль Alterra Group?

— Таких викликів було декілька. До початку повномасштабної війни наш головний офіс знаходився в Києві. Щоб убезпечити співробітників, нам потрібно було перевезти їх до Львова, винайняти житло. Тоді всі робили все. Перший місяць частина команди працювала на волонтерських складах, частина — допомагала з прихистком вимушених переселенців: прийом, поселення, догляд.

Ще один серйозний виклик був пов’язаний з будівництвом логістичного комплексу PORT у Львові. На той момент ми його ще не здали. Перед клієнтами в нас були зобов’язання. Частина складів була вже готова на 90%, за деякими чергами потрібно було зробити благоустрій території. Але клієнти вже звозили товар, щоб відновити роботу своїх компаній.

У нас були девелоперські проєкти в Київській області, які ми вимушено поставили на паузу. Причому будівельні матеріали, які вже там знаходилися, нам потрібно було вивезти звідти. Станом на зараз всі наші київські проєкти ми "реанімували". Сьогодні в нашому девелоперському портфелі такі проєкти, як PORT, Prostir, Joule, JAM, ще два в Українці та Броварах, і ще декілька на стадії фіналізації концепції.

Також хочемо будувати складські комплекси в Чехії. Це для нас пілотний закордонний проєкт.

— Які ключові управлінські рішення ухвалили протягом воєнного періоду? Які заходи найбільше виправдали себе?

 Рішення перевезти людей з Києва до Львова, взявши на себе відповідальність, було дуже важливим для нас. Це суттєво підвищило лояльність працівників і посилило відчуття єдності. Ми утримали більшість команди. Всі співробітники, які залишилися в Україні, працювали. І вже за рік наш колектив виріс вдвічі — до ста людей.

Реклама на dsnews.ua

— Як змінили бізнес-процеси відповідно до нових викликів?

— Станом на зараз у нас два повноцінних офіси в Києві і Львові. Ми перебудували процеси таким чином, щоб кінцевий результат не залежав від того, де конкретний співробітник перебуває. Ми зрозуміли, що, попри всі обставини, людям потрібно давати більше свободи в прийнятті рішень, навчати і створювати єдність у колективі. В січні ми запустили повноцінну річну навчальну програму для топменеджерів, після закінчення якої вони стануть менторами-наставниками для своїх команд і передадуть здобуті знання далі.

— Які заходи з оптимізації бізнес-діяльності проводили в компанії?

За минулий і цей роки ми провели справжню IT-трансформацію, змінивши багато програмних продуктів. Наприклад, перейшли на українську CRM, а 1С змінили на SAP. Переходимо на Microsoft 365 та комплексне програмне забезпечення бізнес-аналізу Power BI. І майже завершили розробку мобільного застосунку для керуючої компанії.

— Чи змінився стиль управління у воєнний період? Які лідерські якості найбільше стали в пригоді? 

— Для управління командою під час війни потрібно тримати в фокусі не тільки стратегічні питання, але й тактичні. Довелося впорядковувати хаос. З мого боку команді треба було додати впевненості, згуртованості, відчуття, що ми тут, разом, віримо в Перемогу і готові несамовито працювати. Частина команди намагалася втримати в стабільному стані об’єкти по всій Україні: забезпечити їх життєдіяльність і нормальне функціонування. А це було ой як непросто робити за постійної загрози обстрілів. Тоді ми робили все задля допомоги тим, хто її гостро потребував. Директор з будівництва і його команда збирали ліжка для шелтерів, колеги з відділу продажів організовували роботу гуртожитків для біженців, хлопці з різних відділів працювали на складі гуманітарної допомоги.

— За Вашими оцінками, наскільки компанія змогла адаптуватися до воєнного часу?

— Впевнена, що змогла. Незважаючи на все, ми працювали. І краще підтвердження тому, що адаптувалися: здали вчасно в експлуатацію логістичний центр PORT — найбільший проєкт, побудований в Україні під час повномасштабної війни.

— Які у вас ділові очікування на майбутнє? Можливо, будете працювати в нових напрямках?

— Ми зараз активно працюємо над концепціями декількох індустріальних парків в Україні, бо розуміємо, що хочуть клієнти. В найближчому майбутньому бачимо себе уможивлювачами розвитку потенціалу України через будівництво і розвиток індустріальних парків. Ми вже маємо потрібний досвід будівництва, логістики і виробництва у військовий час. І впевнені, що він допоможе нам будувати сучасні індустріальні парки.

    Реклама на dsnews.ua