• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Як Cosmolot дбає про співробітників

У Cosmolot заздалегідь продумували дії на випадок вторгнення Росії, тому були готові запропонувати співробітникам всебічну підтримку

космолот фото
Реклама на dsnews.ua

Підготуватися до найгіршого, аби допомогти

Ще до 24 лютого минулого року компанія вирішила підготувати команду до найгіршого сценарію та організувала серію інформаційних семінарів. Співробітникам розповіли, як діяти в екстремальних ситуаціях, які речі мати напоготові, як дбати про безпеку та психологічний стан. Хоча спершу дехто поставився до ініціативи з іронією, після зізнавався, що здобуті знання допомогли. Адже перший день повномасштабної війни зустріли бодай трохи підготовленими. Також у корпоративному месенджері створили канал "Важливо": у перші тижні після вторгнення колеги активно надсилали туди прохання про допомогу, на які компанія оперативно реагувала. Крім того, вже 24 лютого співробітникам перерахували позапланову виплату, що для багатьох виявилося критично важливим.

Прихисток для своїх

Аби допомогти працівникам під час евакуації, Cosmolot знайшов робоче приміщення і квартиру в Тернополі, що дозволило великій кількості працівників перевести подих і визначитися з подальшим маршрутом. Якщо від війни тікали в інші міста, компанія пропонувала оплатити перший тиждень проживання в готелі.

Юридичний департамент компанії на час війни отримав додаткове навантаження — вони консультували людей, які виїхали за кордон. Працівникам без юридичної освіти та досвіду було проблематично розібратися в законодавстві тієї чи іншої країни. Допомагають юристи і зараз — зокрема, розібратися в іноземних системах оподаткування.

Під час російського ракетного терору по енергетичній інфраструктурі восени-взимку 2022 р. компанія забезпечила кожного співробітника потужним пауербанком і модемом, що дозволяло бути на зв’язку навіть під час тривалих блекаутів. Крім того, у Києві облаштували додатковий робочий простір в коворкінгу — з генераторами та постійним інтернетом. Для співробітників, які відчували тривогу від перебування у Києві, компанія організувала релокейт на захід України.

З турботою про внутрішній стан

Реклама на dsnews.ua

Також у Cosmolot зрозуміли, що далеко не кожен працівник здатен самостійно впоратися з хвилюваннями та стресом, опанувати вчасно емоції та відновити ресурс. Частина людей, хоч і не зазнали безпосередніх збитків, страждали від підвищеної тривожності та стресу. Тому всім охочим компанія запропонувала скористатися безкоштовною психологічною допомогою. Cosmolot задіяв на аутсорсі чотирьох психологів, які спеціалізуються в різних напрямках, які співпрацюють з компанією і нині. У компанії зазначають, що планують і далі залишати цю послугу, адже працівники продовжують приходити з запитами на відновлення ресурсу.

Зберегти психологічну рівновагу людей компанії допомагають не лише психологи, а й особливий підхід. Тут намагаються з повагою ставитися до потреб співробітників і готові вислухати їх з приводу комфорту на роботі та індивідуальних потреб.

Комунікацію у компанії підтримують і на інших рівнях. Раз на півроку Cosmolot проводить велику стратегічну зустріч, на якій топ-менеджери підбивають підсумки роботи за період та діляться планами на майбутнє. Такі заходи дають людям надію на майбутнє і дозволяють спокійніше дивитися у завтрашній день.

Освіта та корпоративна культура

У компанії акцентують, що під час війни завжди мали за головну мету збереження робочих місць та заробітної плати, бо розуміють, що саме люди — її головний ресурс. Мети вдалося досягнути. Крім того, у 2022 році жодного співробітника не скоротили. Навіть навпаки — протягом 2022 р. команда збільшилася.

Хоча навчальні заходи спершу скасували, з часом до них повернулися, щоправда, у тематичному воєнному форматі. Так, для працівників провели навчальний курс з домедичної допомоги та тренінг на випадок хімічної атаки. А ще — організували курси української мови для тих, хто має бажання спілкуватися рідною мовою, однак поки не відчуває впевненості.

Допомагають у компанії і армії, зокрема, регулярно закуповують амуніцію для деяких батальйонів, перераховують гроші у благодійні фонди, проводять власні кампанії зі збору коштів. Займаються у Cosmolot й іншими благодійними проектами. У компанії акцентують: допомагати — спосіб не тільки зробити світ кращим, а й подарувати відчуття захищеності власним співробітникам. Адже у такі буремні часи небайдужість — чи не головна риса ефективної та відповідальної компанії.

    Реклама на dsnews.ua