• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

$23 мільйони для ЗСУ: у "Фундації Течія" підсумували рік допомоги

1 березня 2022 року громадська організація "Фундація Течія" публічно повідомила про виділення перших 100 млн грн на забезпечення Сил оборони України. Так стартував проєкт "Підтримка свободи України" — за рік він закрив десятки великих запитів щодо спорядження та обладнання від військових

Реклама на dsnews.ua

Станом на 1 березня 2023 року різні підрозділи Сил оборони України отримали від ГО "Фундація Течія" необхідних речей та засобів на $23,07 млн, передає "ДС".

Насамперед це бронежилети та шоломи, тепловізори та оптика, генератори та автівки, тактичний одяг і спорядження, дрони та звʼязок, тактична медицина та ліки.

Окрім розповсюджених категорій допомоги, Фундація також придбала 800 рятувальних жилетів для Військово-морських сил. Підрозділи кількох бригад ЗСУ та ССО отримали 1000 індивідуальних фільтрів для води, виготовлених на замовлення організації. 

"Наша мета – використовувати кожну гривню максимально ефективно. Тому ми від початку працюємо з великими партіями та закриваємо повний цикл допомоги — від переговорів із виробниками до доставки підрозділам. Нам це вдалося завдяки волонтерам з холдингу TECHIIA, які мають досвід з 2014 року, і друзям в Україні та за кордоном", – говорить Олег Крот, директор "Фундації Течія" та керівний партнер холдингу TECHIIA.

Протягом року допомогу від "Фундації Течія" отримали підрозділи різних родів військ та структур Сил оборони України. Серед них — бригади ЗСУ, підрозділи ТрО, морпіхи та прикордонники, підрозділи ГУР та Нацполіції, Сили спеціальних операцій, підрозділи ППО.

Фонд допомоги на 99% складається з коштів холдингу TECHIIA та його засновників.

"Кожен охочий може зробити донейт на рахунок Фундації. Але туди надходять незначні суми. Ми не проводимо масштабних фандрейзингових кампаній, бо не є професійним благодійним фондом. Наш принцип – допомагати ЗСУ своїми ресурсами й робити це з максимальною віддачею", – резюмує Олег Крот.

У 2023 році "Фундація Течія" продовжує проєкт "Підтримка свободи України". До закупівель додають новий фокус роботи – протезування військових та цивільних, які втратили кінцівки внаслідок війни. Організація вже підписала меморандуми з двома протезувальними центрами.

Нагадаємо, окрім ГО "Фундація Течія", Олег Крот особисто підтримує Сили оборони України. За даними компанії, сума допомоги від нього перетнула позначку $40 млн. Деталі закупівель не оголошуються у звʼязку з військовою таємницею.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua