• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

57% українців пережили травматичну подію з початку війни

Згідно з дослідженням Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця", 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася них самих та їхніх близьких. Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців Східної України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за час війни – 60%, 66% та 72% відповідно. Найчастіше ці люди помічали у себе такі симптоми, як підвищений рівень тривожності (68%), порушення сну (65%) та перепади настрою (61%).

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Загальна кількість людей з розладами психічної сфери передбачувано зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, передає "ДС".

Незважаючи на високий процент людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13% зверталися по професійну допомогу. Такий стан справ потребує активізації загальноосвітньої роботи серед населення, бо вчасна професійна допомога зменшує ризик хронізації та/або прогресування хвороби. Наслідком може бути погіршення прогнозу для одужання.

"Третина з тих, що шукали допомогу – зверталися до сімейних лікарів. Дослідження підтвердило наші прогнози і саме тому компанія "Дарниця" почала проводити медичні вебінари для первинної ланки медичної системи із залученням провідних експертів з психіатрії. Ми розуміємо актуальність цієї проблеми для суспільства та активно підтримуємо навчання сімейних лікарів діагностиці та основам лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Адже до сімейних лікарів буде звертатися за допомогою основна маса наших співвітчизників, це буде "передова" в боротьбі за ментальне здоров’я", — відзначає Ігор Никифорчин, Директор з медичних питань фармацевтичної компанії "Дарниця".

Тільки кожен п’ятий, з тих що шукав професійну допомогу, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути упереджене ставлення для ментальних захворювань, їх стигматизація. На жаль, уникання професійної допомоги може тільки погіршити стан справ.

"Серед тих, хто НЕ звертався по професійну допомогу трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47% — не шукають допомоги взагалі. Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби і раннього звернення до лікаря. Ми в "Дарниці" ставимо собі на меті допомогти українцям з якісною експертною інформацією у цьому напрямку, саме тому створили інформаційну платформу про ПТСР для лікарів та пацієнтів. Паралельно ми працюємо над розширенням тематики до всього спектру проблем ментального здоров’я", — підкреслює Ігор Никифорчин.

Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця", 1000 інтерв’ю, чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають в містах з населенням 50 тис жителів і більше, 19-20 серпня 2022 року.

Платформа є інформаційною та в жодному разі не призначена для самодіагностики та самолікування. При наявності симптомів, зверніться до фахівця.

    Реклама на dsnews.ua