• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

7 млн українських переселенців у ЄС потребують доступу до українських ліків, — Дмитро Шимків

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, близько 7 мільйонів українців були змушені залишити країну впродовж 100 днів війни. У них є потреба продовжувати лікування хронічних та сезонних захворювань звичними лікарськими засобами, у звичних дозуваннях. На жаль, не в кожній країні ЄС українські громадяни можуть легко відвідати лікаря та отримати рецепт. Тож надзвичайно важливо забезпечити українців за кордоном доступом до звичних для них українських ліків

Дмитро Шимків
Дмитро Шимків / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Дмитро Шимків, голова ради директорів фармацевтичної компанії "Дарниця" заявив на міжнародному заході "Співпрацюємо з Україною: медичний сектор та фармацевтична промисловість", який проводила Європейська мережа підприємств України у червні, передає "ДС".

Захід відбувся за участі заступника Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції, представників Європейської комісії, Торгово-промислової палати України, Європейської мережі підприємств України, Товариства Червоного Хреста України, а також представників українського фармацевтичного бізнесу. У центрі уваги зустрічі було розширення співпраці між медичною та фармацевтичною галузями в ЄС та Україні.

Ще один важливий напрямок, що обговорювався – це відсутність визнання на рівні ЄС українських результатів інспектування їх виробництва на відповідність вимогам належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice, GMP). Через це українські фармвиробники змушені проходити в ЄС повторні перевірки та контроль якості партій лікарських засобів, що вимагає додаткового часу та ресурсів і негативно впливає на конкурентоспроможність українських препаратів.

"Ми в "Дарниці", як і наші колеги по галузі, маємо європейську сертифікацію GMP. Однак процес виходу на ринок ЄС є надзвичайно складним для українських виробників. Українська фармацевтична промисловість дає роботу багатьом людям, генерує податкові надходження для країни, тож спрощення процесу сертифікації українських виробників стане прямою підтримкою української економіки", — відзначив Дмитро Шимків.

Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров’я у межах співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я ініціювало діалог щодо спрощення прекваліфікації лікарських засобів, вироблених українськими фармкомпаніями, на час війни. Завдяки спрощеній прекваліфікації українські виробники зможуть виходити на ширший ринок і стануть конкурентнішими для закупівель власне ВООЗ.

    Реклама на dsnews.ua