• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Андрій Шевченко вважається у Москві більш доброзичливою особою, ніж Андрій Павелко, — Marca про спробу перевороту в УАФ

Російська футбольна спілка, незважаючи на санкції, може повернутися до турнірів УЄФА. Досягти такої можливості нібито має російський олігарх Роман Абрамович, який товаришує з українським футболістом Андрієм Шевченком. А останнього в Москві вважають дружнішим, ніж чинний президент Української асоціації футболу Андрій Павелко. Саме з цим була пов'язана спроба заміни Павелка на Шевченка в УАФ у грудні минулого року, але такий "переворот не вдався"

Андрій Шевченко
Андрій Шевченко
Реклама на dsnews.ua

Про це пише найпопулярніше в Іспанії спортивне видання Marca, передає "ДС" із посиланням на "Українські новини".

Так, видання констатує, що Абрамович, який товаришує з Андрієм Шевченком та допомагає у мирних переговорах України та Росії, активно займається допомогою у відновленні участі РФС у міжнародних змаганнях під егідою УЄФА.

"Згідно з джерелами в Російському футбольному союзі, людина, яка працює над тим, щоб Росія знову вийшла на міжнародну арену, — це не хто інший, як Роман Абрамович. Колишній власник "Челсі", який дружить з Андрієм Шевченком ще з часів "Стемфорд Брідж", вважається відповідальною особою у цьому питанні. Незважаючи на те, що Шевченко повністю підтримує свою країну та війська з початку війни, Шевченко вважається в Москві більш доброзичливою особою, ніж Павелко, завдяки його зв'язку з Абрамовичем", — пише Marca.

Зазначається, що видання зв'язалося з Андрієм Шевченком, щоб отримати коментар до його можливих планів обрання в УАФ, але Шевченко не відповів.

У матеріалі іспанської газети багато уваги приділено активному втручанню державних органів України у справи Української Асоціації футболу. Видання, зокрема, зазначає наступне:

"ФІФА та УЄФА можуть усунути Україну від участі у всіх змаганнях, якщо влада втручатиметься у справи УАФ. Крім того, Україна ризикує втратити всі шанси на участь у спільній з Іспанією та Португалією заявці на проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року".

Втручанням, серед іншого, Marca називає спробу проведення незаконного виборчого конгресу УАФ наприкінці грудня минулого року. Також видання констатує, що такий переворот не вдався.

"На 20 грудня було призначено Виконком УАФ, метою якого було звільнення Павелка та призначення на його місце відомого колишнього футболіста Андрія Шевченка. Повідомлялося, що Шевченко, який очолював українську збірну як тренер на Євро-2020, був готовий до цієї ідеї. ( …)

Але переворот із метою звільнення Павелко провалився, оскільки деякі члени УАФ заявили, що позачерговий з'їзд був незаконним. Керівництво української асоціації зберегло свої повноваження", — сказано у статті.

Нагадаємо, що у жовтні Україна приєдналася до Іспанії та Португалії у спільній заявці для проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року, яку повністю підтримав президент України Володимир Зеленський. Він тоді заявив, що запрошення України потенційно прийняти ЧС з футболу — це "більше, ніж символ віри у нашу спільну перемогу".

Також нагадаємо, що президент УАФ Андрій Павелко є єдиним кандидатом від України на обрання до Виконкому УЄФА, вибори, куди відбудуться 5 квітня.

    Реклама на dsnews.ua