• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Аптеки почнуть продавати антибіотики по е-рецепту вже з серпня

У серпні почне діяти рішення щодо продажу антибіотиків в аптеці за електронними рецептами. Проте є низка винятків, серед яких окуповані території та райони бойових дій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я, повідомляє "ДС".

Так, Кабмін змінив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва, торгівлі, імпорту лікарських засобів. Тепер купувати антибактеріальні лікарські засоби пацієнт зможе власним коштом за електронним рецептом. У МОЗ зазначили, що таке рішення прийнято для вирішення проблеми неконтрольованої відпуску та нераціонального вживання рецептурних ліків.

Водночас нововведення поступово впроваджуватимуться в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоров'я (ЄЗОЗ). Якщо заклад охорони здоров'я не підключений до ЄСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

Однак рішення передбачає винятки, які діятиме лише для тих аптек, що знаходяться в районі проведення військових (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено відповідним наказом Міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час дії військового стану зможуть і надалі відпускати пацієнтам без рецепта рецептурні антибіотики.

Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати у суб'єктів, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року заклади охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочали ведення обліку загального споживання антибіотиків. До їх переліку включено 29 лікарських засобів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua