• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Авіаудар по Сєвєродонецьку: пошкоджено цистерну з азотною кислотою (ФОТО)

Російські окупанти завдали авіаудару по Сєверодонецьку Луганської області та потрапили в цистерну з азотною кислотою на хімічному заводі

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, повідомляє "ДС".

"Авіаудар по Сєвєродонецьку. Рашисти влучили у цистерну з азотною кислотою на хімзаводі… Не виходьте з укриттів", — повідомив він.

Гайдай додав, що ті, хто залишився на вільній Луганщині і не має зв'язку — інформацію повідомлено на місцях оперативними службами.

Глава області зазначив, що азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та потраплянні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при тяжких отруєннях — набряк легень. При місцевому впливі на очі азотна кислота спричиняє тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.

Для захисту від пари та туману азотної кислоти користуються протигазами. Гайдай закликав громадян підготувати захисні маски для обличчя, просочені содовим розчином.

Перша допомога: при попаданні азотної кислоти у вічі промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру — уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При ковтанні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Як повідомляла "ДС", 30 травня в Бахмутському районі Донецької області під час боїв пошкоджено герметичність гілки аміакопроводу "Тольятті — Одеса", внаслідок чого стався витік аміаку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua