• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Back to the Roots: на польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців, які вплинули на європейську культуру (ФОТО, ВІДЕО)

На головному польському мовнику TVP World відбулась прем’єра англомовного тревел-шоу Back to the Roots

Back to the Roots
На польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців
Реклама на dsnews.ua

Авторка проєкту – українська журналістка, колишня шеф-редакторка ELLE.UA Анна Лодигіна, передає "ДС". Разом з польською командою вона здійснила подорож містами Європи — від великих як Париж та Відень, до маленьких як Етталь та Санліс, — аби розповісти про те, наскільки тісно культурно та ціннісно Україна пов’язана з Європою, а начебто причетність країни до "руського миру" – не що інше, як російська пропаганда.

 "Аню, зараз усі роблять проєкти про війну в Україні. Але ніхто не робить про її культуру. Ніхто не знає, хто ви і як історично пов’язані з Європою", — сказав мені у травні директор TVP World Філіп Стичинський після того, як ми представили три різні ідеї. Звісно я засмутилась, бо хотіла показати світові ті жахи, які відбуваються вдома. Але прийняла виклик. Так з’явився концепт Back to the Roots", – розповідає Лодигіна.

Аббатство
Аббатство, засноване Анною Ярославною

 Як зазначив директор TVP World Філіп Стичинський, Back to the Roots – авторська програма, присвячена українській культурі та її глибокому корінню у спільній європейській спадщині.

"Я дуже радий, що зміг допомогти у створенні цього важливого проєкту, і завдяки TVP World міжнародна аудиторія може дізнатися, чим цікава наша частина світу. В цьому випадку – Україна", – каже він.

У Back to the Roots розкажуть надихаючі історії життя видатних українців, які мали вплив на європейську культуру. Зокрема, балетмейстера Паризької опери Сержа Ліфаря, художника-авангардиста Казимира Малевича, батька італійського кримінального роману Володимира Щербаненко, письменника Івана Франка, оперної співачки та племінниці Соломії Крушельницької – Іри Маланюк. Перший епізод шоу присвячений королеві Франції Анні Ярославні.

"Навіть ми переважно не знаємо, чим Анна відзначилася, окрім того, що вийшла заміж за французького короля. І що найважливіше, донька Ярослава Мудрого є частиною російської пропаганди, тож хотілось багато чого спростувати. Наприклад, за кілька місяців до війни наш ворог проводив виставку присвячену культурним взаєминам Росії з Францією. Один з експонатів – Реймське Євангеліє, представлене як російська писемна пам’ятка. Що звісно є брехнею, бо його виготовили в Києві та довгий час пов’язували як раз з Анною Ярославною, яка у своєму посагу привезла його до Франції… Ну а чи так це було – дивіться у випуску", – ділится Анна Лодигіна.

Проєкт Back to the Roots виходить англійською мовою, тому українці легко зможуть поділитись історіями видатних співвітчизників з усіма своїми старими та новими європейськими знайомими.

Шоу можна подивитися щосуботи о 21:30 за Києвом на TVP World або на його YouTube-каналі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua