• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Більшість українців не готові захищати своє місто в складі військ територіальної оборони, — опитування

Більшість українців не готові захищати свої населені пункти в складі військ територіальної оборони

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF), передає "ДС".

"Більшість респондентів у межах усієї країни відповіли, що особисто не готові взяти участь в територіальній обороні. Готові це зробити 32%", — розповіли в UIF і підкреслили, що настрої щодо готовності особисто брати участь у територіальній обороні є такими ж, як у травні 2021 року.

Серед чоловіків готовність обороняти свій населений пункт є вищою: 49% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких лише 18%.

Найбільшу готовність долучитись до тероборони висловлюють люди віком 35-44 роки — 37%. Натомість серед молоді до 24 років таких лише 29%. Старші люди також не виявляють особливої активності з цього питання.

Під час дослідження було опитано 2400 респондентів віком від 18 років. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". Статистична похибка з імовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року набув чинності Закон України "Про основи національного спротиву", відповідно до якого провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua