• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Бізнес має розвивати нові ідеї для допомоги українській армії та цивільним — власник Банку Альянс

Банк Альянс розвиває благодійні й волонтерські проєкти попри ворожі інформаційні атаки

Реклама на dsnews.ua

Під час широкомасштабної агресії Російської Федерації проти України й воєнного стану Банк Альянс продовжує стабільно працювати. Окрім того, банк активно підтримує благодійну діяльність й волонтерство, яким займаються громадські організації. Про це розповів бізнесмен, власник АТ "Банк Альянс", голова Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр Олександр Сосіс, передає кореспондент "ДС".

Дмитро Вернигор - ГО "Українська медична місія", Олександр Сосіс - власник Альянс Банк, Тетяна Грабан - Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр
Дмитро Вернигор - ГО "Українська медична місія", Олександр Сосіс - власник Альянс Банк, Тетяна Грабан - Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр

"До повномасштабної війни Банк Альянс був прогресивним і стабільним банком, що швидко зростав, і досі лишається таким. Це оцінка міжнародних організацій. Це єдиний банк, який з 2014 року отримав рейтинг Standard & Poor’s. Альянс Банк не лише є учасником Спільних Проєктів України та Європейського інвестиційного банку, а й одним з небагатьох українських банків, погодженим для співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Наприкінці 2021 року Банком підписано угоду щодо відкриття кредитної лінії, а також лінії торгівельного фінансування в обсязі 10 млн доларів. Міцні міжнародні партнерства дозволили нам надати понад 355 млн грн для проведення посівної кампанії навіть під час війни", — зазначив Олександр Сосіс у коментарі "ДС".

Нині Банк Альянс працює в звичному режимі. Персонал фінансової установи не зазнав звільнень і скорочень під час нинішньої кризи. З 30 відділень банку, які були в Україні до війни, працює 28. Не працює лише відділення в Херсоні через тимчасову окупацію, а також відділення банку в Харкові, яке постраждало від обстрілу, там іде ремонт. У планах банку відкрити відділення в Івано-Франківську, Луцьку й Рівному.

Банк Альянс, керуючись принципами соціальної відповідальності бізнесу, постійно допомагає діяльності благодійних, волонтерських і громадських організацій. Серед основних напрямків — гуманітарна допомога населенню та допомога ЗСУ, допомога важкопораненим, евакуація населення.

"Зараз благодійність — це обов’язок усіх інституцій і людей. Усе, що ми можемо, ми даємо фронту й людям. Щонайменше два взводи розвідників ми оснастили всім, крім зброї, яку дає держава, зокрема надали військовим тепловізори, 200 бронежилетів, транспорт. Ми цим пишаємося. Ми займалися пошуком в Європі медичних пакетів для парамедиків. І ми їх знайшли. Зараз ми разом з Інститутом розвитку громадянського суспільства опікуємося реабілітаційним центром в Пуща-Водиці на 120 ліжкомісць", — розповідає Олександр Сосіс.

Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр з перших днів війни організував гуманітарну допомогу для населення Києва. У найтяжчі дні війни волонтери й співробітники організації роздавали 300-400 продуктових і побутових наборів щодня. У столиці та області вони роздали понад 60 тонн продуктів. Діяльність Інституту зараз зосереджується на території Київської області, яка постраждала від окупації навесні цього року.

"Ми займаємося реабілітацією важкопоранених, — розповідає директорка Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр Тетяна Грабан. — На базі Інституту була створена Ізраїльська медична місія України, яка опікується Київським міським клінічним госпіталем ветеранів війни, що у Пущі Водиці. Наразі там перебувають 80 військових, які зазнали поранень. Зараз працює проект телемедицини, коли українські й ізраїльські лікарі безкоштовно консультуватимуть українців, які перебувають на деокупованих територіях. Як і раніше, ми будемо займатися гуманітарною допомогою. Також у селі Бобрик на Київщині на початку серпня ми плануємо впровадити ініціативу День краси, до якої приєдналася бізнес-індустрія краси. Нова співпраця з представниками бізнесу виникає щоденно. Ми сподіваємося, що восени ми проведемо "Форум Добрих Справ", на якому будемо розповідати про волонтерську діяльність. Цей захід, який показує приклади розвитку громадянського суспільства".

Тісна співпраця ведеться і з ГО "Українська медична місія", яка займалася медичною допомогою в зоні ООС, а з 24 лютого цього року — жителям Київської області. З 2019 р. по кінець лютого 2022 р. вони допомогли 100 тис. пацієнтів, а з 24 лютого 2022 р. — 3 тис. пацієнтів. Фахівці організації допомагали пораненим на другий день зачистки Бучі.

"Ми почали надавати висококваліфіковану медичну допомогу, гуманітарну допомогу, медикаментами, засобами гігієни всім підряд, — розповідає голова організації Дмитро Вернигор. — Перші два місяці після 24 лютого ми знайшли багато людей, які були готові допомагати чим завгодно — автомобілями, грошима, своїм часом і знаннями. Саме так формується громадянське суспільство. Ми створюємо нові проєкти. Ми знаємо, які загрози стоять перед державою і людьми. Зараз ми починаємо кілька проєктів уже разом. Це проєкти, пов’язані з психологічною підтримкою населення. Ми активно готуємо організаційну допомогу реабілітаційному центру в Київській області".

Незважаючи на широку допомогу волонтерській і благодійній діяльності під час війни, Банк Альянс зазнає інформаційних атак, які містять, зокрема, неправдиві дані про діяльність фінустанови. Олександр Сосіс знаходить пояснення цьому в тому, що ворог хоче розхитати українське суспільство, посіяти паніку серед людей і підірвати довіру громадян до банківської системи України. Тим часом, банк дотримується нормативів, планує підвищувати капітал і виконує принцип безперервної діяльності, а інформаційні атаки не сприяють його гуманітарним проектам.

"Під ці інформаційні атаки потрапляв не тільки наш банк, — каже Олександр Сосіс. — Я думаю, це організована пропаганда. На наш погляд, Нацбанк веде дуже продуману політику. Ми воюємо з інформаційними атаками, але краще б їх не було. Це від нас не залежить. Ми повинні відповідати на це своєю працею і будемо продовжувати благодійну діяльність і волонтерство".

Олександр Сосіс також закликав бізнес ставати соціально відповідальним під час війни, допомагати українським військовим і цивільним.

"Згуртовуйтесь, єднайтесь і знаходьте свою нішу, — каже власник АТ "Банк Альянс". Найпростіше — давати гроші. Найскладніше — організовувати. Це вимагає і часу, й ідей. Я хочу сказати бізнесу: подумайте, знайдіть нову ідею. Не тільки продуктові набори, які також важливі, але зараз треба просувати більш прогресивні ініціативи, такі як Українська медична місія, Ізраїльська медична місія, Інститут розвитку громадянського суспільства. Благодійність — це не просто гроші, але й ідеї".

    Реклама на dsnews.ua