• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Понад 100 прифронтових лікарень отримали ліків на 3 млн доларів

Партія благодійної допомоги у вигляді медикаментів для українських військових та цивільних надійшла у понад 100 лікарень в прифронтовій зоні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби благодійного фонду "Можемо разом", передає "ДС".

Так, необхідними ліками забезпечено медзаклади Донецької, Запорізької, Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Вінницької, Полтавської, Київської, Сумської, Кіровоградської, Чернігівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Миколаївської, Волинської та Львівської областей, а також Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни.

Значна частина допомоги потрапила у лікарні населених пунктів, де безпосередньо проходять бойові дії – у Соледар, Новолуганськ та Сіверськ. Це тільки перша частина допомоги, а загальна вартість партії медикаментів складає понад 6 млн доларів. 

До складу гуманітарної допомоги увійшли антибіотики, ліки проти тиску, тахікардії, хвороби коронарної артерії, при проблемах зі шлунком та медичні халати, перев'язувальні матеріали для хірургічних відділень, бандажі, кровоспинні засоби, а також памперси, дитяче харчування, ноші, ходунки, предмети гігієни та інше.

"Щодня ми потребуємо велику кількість медичних препаратів та розхідників для наших пацієнтів, все витрачається з великою швидкістю, – ділиться Валерія Леонова, директор центру первинної медико-санітарної допомоги Бахмутського району. – В нас дуже багато поранених – і військових, і цивільних. Вони надходять щодня, їм потрібна невідкладна екстрена допомога. Наші запаси опинилися майже на нулі, а через бойові дії шляхи постачання обірвалися. То ж допомога надійшла дуже вчасно".

Організаційну роботу, розподіл та доставлення ліків безпосередньо до госпіталів України здійснила команда благодійників. 

"Найбільшу потребу медзаклади у прифронтовій зоні зараз відчувають в антибіотиках та засобах при проблемах зі шлунком, – розказує Оксана Гуляєва, директор благодійного фонду "Можемо разом", що керувала логістичними процесами по доставленню ліків. – Висока температура повітря, антисанітарія та відсутність достатньої кількості чистої питної води створили умови для розвитку різноманітних розладів та хвороб системи травлення. А роль антибіотиків при врятуванні життя поранених військових взагалі важко переоцінити. Тому ми організували доставку ліків у медзаклади у найкоротші строки з використанням транспорту фонду, партнерів та через поштових операторів".

Нагадаємо, що медикаменти у вигляді гуманітарної допомоги були передані Україні парафією українського православного собору Святого Андрія у Вашингтоні. Перед відправленням партія ліків була освячена у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві за участі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua