• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Джонсона у Чернігові посвятили в козаки (ФОТО)

Прем’єр-міністр Великої Британії став "козаком Борисом Чуприною"

Бориса Джонсона посвятили в козаки
Картина з Борисом Джонсоном-козаком. Фото: suspilne.media
Реклама на dsnews.ua

Рішення про посвячення Бориса Джонсона у козаки ухвалила чернігівська козацька громада Катерининської церкви, повідомляє "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"Це наша шана та подяка цій видатній людині за те, що вона підтримувала Україну. Зверніть увагу, він в Instagram підписується як Джонсонюк – це британське прізвище на український манер. Тож це не наша ідея, а він сам нам підказав, що треба робити", — каже заступник директора Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського Андрій Лісовий.

Андрій Лісовий
Андрій Лісовий. Фото: suspilne.media

Він також пояснив вибір прізвища "Чуприна".

"Ви бачите, що у нього на голові зачіска вільна, підкреслює його характер, підкреслює його волю. Прямо по обличчю видно, що це велика людина. То саме цю рису ми і хотіли підкреслити для того, аби в майбутньому, сказавши Борис Чуприна, всі знали, про кого йдеться", — розповів Лісовий.

На пам’ять про цю подію київські майстри Дар’я Добрякова та Юрій Кутилов намалювали Джонсона в образі "козака Мамая". Ця картина залишиться в музеї Тарновського, а другий екземпляр разом з грамотами відправлять до Лондона.

Джонсон в образі "козака Мамая"
Джонсона зобразили в образі "козака Мамая". Фото: suspilne.media

Це вже не перший випадок відзначення прем’єра Великої Британії на Чернігівщині. У кінці травня в Новгород-Сіверському запропонували перейменувати на честь Джонсона вулицю Рокоссовського.

Як писала "ДС", голосування за вотум недовіри прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону провалилося, він зберігає свою посаду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua