• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Для танго потрібні двоє. Чому клітори дельфінів здивували вчених

Самці та самки торкалися своїми мордами та плавниками кліторів та пенісів один одного під час оргій

Дельфіни
Вчені виявили, що клітор дельфіна сповнений сюрпризів / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Журналістка Science Alert Карлі Касселла пише про нове дослідження, в рамках якого вчені виявили схожість між клітором людини та дельфіна.

Згідно з новим дослідженням, дельфін-афалін (Tersiops truncatus), мабуть, може похвалитися дуже великим і добре розвиненим клітором, який гіпотетично краще проявляється себе під час статевого акту, ніж людський.

Видимий кінчик людського клітора розміром з горошину і знаходиться трохи "північніше" піхви та уретри (хоча більша його частина прихована в області тазу).

Головка клітора дельфіна, тим часом, трохи більша і розташована прямо біля входу в піхву. Більше того, орган має S-подібний вигин, що говорить про те, що у вертикальному положенні може виступати більше.

За словами експертів, під час злягання пеніс дельфіна, напевно, стикається з ним.

"У клітора дельфіна багато особливостей, що дозволяють припустити, що він служить для задоволення самок", — каже біолог Патрісія Бреннан із коледжу Маунт-Холіок у Массачусетсі.

"Ми знали, що дельфіни займаються сексом не тільки для розмноження, але і для зміцнення соціальних зв'язків, тому було резонно вважати, що клітор є функціональним".

Реклама на dsnews.ua

Ми досі ще дуже мало знаємо про клітор людини і ще менше про його аналог в інших видів. Відомо, що у всіх самок ссавців є орган, схожий на клітор, але ми поки що не впевнені в тому, як ці органи функціонують і чи приносять вони задоволення тваринам.

Відомо також, що самки дельфінів, як і люди, злягаються цілий рік, хоча овуляція відбувається набагато рідше. Це свідчить, що вони спаровуються не тільки для розмноження.

Наприклад, дельфіни-афаліни брали участь у групових оргіях, де і самці, і самки стосувалися своїми мордами та плавниками кліторів та пенісів один одного.

Пряму стимуляцію клітора можна було спостерігати і за сексуальних взаємодій між самками.

На жаль, ми не можемо просканувати мозок дельфіна під час цих пустощів, щоб з'ясувати, чи справді ці істоти отримують задоволення, тому вчені вирішили шукати відповіді в кліторі.

При вивченні статевих органів 11 природним шляхом померлих самок дельфінів вчені виявили у кліторі багато еректильної тканини, кровоносних судин та нервових закінчень.

Подібно до клітора людини, головка клітора дельфіна також закрита капюшоном шкіри. У дорослого дельфіна каптур зморшкуватий, що, можливо, сприяє тому, що головка клітора набухає через кров, що надходить.

Також з'ясувалося, що артерії в кліторі тісно пов'язані з кліторальними нервами, а це дуже схоже на функцію оргазму у людини.

"Оскільки загалом таз дельфінів сильно відрізняється від людського, було дуже незвичайно дізнатися, наскільки вони схожі, — каже Бреннан. — Крім того, дуже здивував розмір нервів у кліторі. Деякі з них були більші за півміліметра в діаметрі".

Враховуючи, що пеніс і клітор розвиваються з тих самих тканин, результати дослідження можуть допомогти пояснити, чому дельфіни всіх статей мастурбують. Деяких навіть ловили на використанні "секс-іграшок" у вигляді мертвої риби або вугрів, що звиваються.

Секс у дельфінів явно дещо дивний, і вже багато років викликає питання у дослідників. Однак більшість все ж таки більше уваги приділяли пенісу дельфіна, вивчаючи його будову і те, як він поєднується з піхвою дельфіна.

Клітор дельфіна ж згаяли. Як і клітори більшості самок ссавців.

"Про репродуктивну морфологію самок у більшості диких видів хребетних відомо дуже мало, — відзначила дослідник Дара Орбах. — Це дослідження дає нам певний базис для вивчення інших функцій сексу, знайомих людині".

Якщо задоволення під час сексу справді має значення з погляду еволюції, то задоволення, яке отримують самки ссавців, може пояснити чому. Ігнорування цієї сторони сексу дає нам лише половину картини, а для танго потрібні як мінімум двоє.

    Реклама на dsnews.ua