• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

До 30-річчя Українського дому Київський камерний оркестр дасть концерт "Другий дім"

Диригентом концерту стане Міхеїл Менабде – учень Романа Кофмана, багаторічного керівника оркестру

Міхеїл Менабде
Міхеїл Менабде
Реклама на dsnews.ua

У четвер, 18 травня, в Українському домі відбудеться концерт "Другий дім" під керівництвом диригента Міхеїла Менабде. Концерт відбудеться в рамках проекту "Ювілей небайдужості", присвяченого 30-річчю Українського дому.

Як повідомили "ДС" у Національній філармонії, назва концерту "Другий дім" не випадкова, адже протягом семи років, поки тривав капітальний ремонт Колонної зали імені Лисенка, саме Український дім став другим домом Національної філармонії.

"Перший філармонійний сезон незалежної України відкривався саме тут – в Українському Домі. Тут працював Київський камерний оркестр. Тут було створено симфонічний оркестр Національної філармонії. Тут відбувалися прем’єрні виконання творів українських композиторів. Нині музика сучасних українських класиків повертається у стіни Українського Дому у співпраці із Національною філармонією України", — відзначають організатори.

У філармонії також зауважують, що 1 жовтня 2023 року виповнюється 60 років від створення Київського камерного оркестру. "Кілька десятиріч поспіль, починаючи від 1990-го, його очолював легендарний український диригент Роман Кофман. Міхеїл Менабде, котрий стоятиме за диригентським пультом під час концерту "Другий дім", – учень Кофмана. На початку 2000-х Менабде спеціально приїхав із Тбілісі до Києва, щоби навчатися диригентської майстерності саме у класі видатного українського Маестро у столичній консерваторії", — кажуть організатори.

Афіша концерту
Афіша концерту

Програму концерту "Другий дім" складено так, щоб показати традицію і спадкоємність української композиторської школи. Борис Лятошинський, якого називають "батьком нової української музики", був учителем Валентина Сильвестрова. Своєю чергою, музика Валентина Сильвестрова певною мірою вплинула на творчість Святослава Луньова і Максима Шалигіна. Обидва митці по-своєму продовжують і утверджують власною музикою ті ж емоційні та духовні орієнтири, що й Сильвестров.

У програмі:

Святослав Луньов – "Три стихири" для струнних a cappella

Максим Шалигін – Satarsa для струнного оркестру

Валентин Сильвестров – тиха музика для струнних

Борис Лятошинський – сюїта на українські народні теми

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua