• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Добові показники захворюваності на "Омікрон" будуть вищими, але смертність нижчою, — Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко вважає, що добові показники захворюваності на "Омікрон" будуть вищими, ніж у попередні хвилі, але смертність нижча

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такий прогноз він озвучив у ході години запитань до уряду у Верховній Раді у п'ятницю, 28 січня, передає "ДС".

"Вакцина, противірусні препарати прямої дії, менш агресивні штами SARS-CoV-2 — це чіткі сигнали, що людство зможе подолати COVID-19. Поява вакцини та прагнення всіх країн світу досягти високих рівнів охоплення щепленням дозволяє нам оптимістично сподіватися, що 2022 рік буде останнім для пандемії", — сказав Ляшко.

МОЗ очікує, що на піку хвилі "Омікрону" смертність буде на третину нижчою, ніж в останню хвилю восени. При цьому кількість хворих на добу може становити 40-60 тисяч людей.

За словами Ляшка, пік хвилі буде найближчими тижнями, але медсистема готова до таких навантажень.

Крім того, він повідомив, що незабаром до червоної зони карантину можуть потрапити ще шість областей: Закарпатська, Волинська, Чернівецька, Львівська, Вінницька та Сумська області. Нині у ній перебувають Івано-Франківська та Тернопільська області.

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 28 січня в Україні зафіксована рекордна кількість випадків коронавірусної хвороби — 34 408, це на 2015 більше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua