• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Епідситуація через "Омікрон" може погіршитися вже у січні, — прогноз НАН України

 Епідемічна ситуація в Україні може погіршитися у зв’язку з розповсюдженням штаму коронавірусу "Омікрон" вже на початку січня 2022 року

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Згідно з прогнозом Національної академії наук України, на кінець січня ймовірно можна очікувати понад 7 тисяч хворих на добу, передає "ДС".

Прогнозування COVID-ситуації вчені проводили за допомогою двох аналітичних методик SEIR_U (модель, яка розраховує балансові відносини для основних категорій населення під час епідемії) та Prophet (аналітична служба Facebook).

Середня кількість нових випадків протягом тижня 22–28 грудня дорівнюватиме 5 947 за методикою SEIR_U та 4 678 за Prophet.

А протягом 29 грудня-4 січня ймовірно 3 115 (SEIR_U) або 7 279 (Prophet).

"Відповідно до оцінок темпів розповсюдження штаму Омікрон і за даними про його поширеність у країнах Європи, Україна може відчути його вплив на епідемічну динаміку вже на початку січня 2022 року", – йдеться в повідомленні науковців.

В останні два тижні кількість позитивних тестів зменшилась приблизно на 25% за кожні 7 днів, а нових госпіталізацій – на 15%.

Порівняно з піковими значеннями, кількість позитивних ПЛР-тестів зменшилась у 5,5 рази, нових виявлень – у 3,5 , зайнятих ліжок у лікарнях – у 2,5 а добові госпіталізації скоротились у 2,7 разів.

Захворюваність на COVID-19 знижувалася з темпом близько 20%.

Спадання захворюваності спостерігається в усіх регіонах України.

За останній тиждень середня кількість нових виявлень в Україні зменшилася до 6 610 на день, а середня кількість летальних випадків становить 287 смертей на день.

Нагадаємо, станом на ранок 22 грудня в Україні зафіксовані 6363 нових випадки коронавірусної хвороби, це на 334 більше, ніж напередодні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua