• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Евакуація з Херсонщини: росіяни вимагають з волонтерів гроші

У Херсонській області, яка була затоплена внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції, російські загарбники вимагають кошти у волонтерів, які хочуть евакуювати людей.

Евакуація постраждалих
Евакуація постраждалих / фото ДСНС
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив виконувач обов'язків директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби з надзвичайних ситуацій України Михайло Гриб, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода"

"Я підтверджую цю інформацію (щодо вимагання російськими окупантам грошей у волонтерів – ред.). Волонтери нам доповідають, що проходять, але проходять саме за такою схемою. А у Державної служби з надзвичайних ситуацій, на жаль, немає можливості (туди дістатися) – нас зразу обстріляють, нам не має сенсу туди (рухатися)", — сказав представник ДСНС.

За словами Гриба, така ситуація склалась в окупованих Олешках.

Керівник департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС запевнив, що зараз рятувальники "загалом контролюють" ситуацію в регіоні після руйнування Каховської ГЕС, а також "готові надавати людям допомогу та роблять це".

Як повідомляла "ДС", у ніч на 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС.

У МВС розповіли, що робити цивільним, які опинилися у небезпечній зоні. Таких наразі близько 16 тис. людей.

В "Укргідроенерго" кажуть, що Каховську ГЕС повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню.

9 червня Служба безпеки України оприлюднила аудіозапис перехоплення розмови двох російських окупантів, який підтверджує, що Каховську ГЕС підірвали війська РФ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua