• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Гучно анонсована "справа Павелка" виявилася "пшиком", — юристи

Сьогодні юристи Української Асоціації футболу, повідомили про те, що мали нагоду ознайомитися з "повідомленням про підозру", яке слідчі Нацполіції склали на ім'я президента УАФ Андрія Павелка

Логотип організації
Логотип організації / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це йдеться у дописі УАФ на Facebook, передає "ДС".

Після ознайомлення, юристи заявили "про повне фіаско фальсифікаторів кримінальних звинувачень та цілковиту безперспективність справи"

"За основу претензій до керівництва УАФ цього разу взяли кримінальне провадження, яке стосується будівництва заводу з виробництва штучної трави. Цю справу майже три роки розслідували детективи НАБУ, після чого дійшли висновку про відсутність доказів винуватості президента УАФ. Зараз же, коли справа від НАБУ потрапила в поліцію, із неї просто викинули частину документів про здійснені платежі. Ніякого креативу чи дрібних фальсифікацій, як у провадженні з "Ньюпортом", поки що не спостерігається. Просто частину матеріалів провадження — у піч, і домальовуй "ознаки кримінального правопорушення" будь-кому зі свідків. Виявляється, і так можна", — йдеться у заяві. 

Крім того, юристи прогнозують, що так звана "справа Павелка" "розвалиться в першому ж суді, який вивчить її не в половинчастому, а в повному обсязі". 

Сторона захисту не виключає, що "проросійське лоббі з числа замовників спробує чинити тиск на суддів", "бо так було минулого разу". 

Також адвокати УАФ пообіцяли всім прокурорам і слідчим, які "отямляться й відмовляться від співпраці з проросійськими представниками (замовниками переслідування УАФ)" кваліфіковану юридичну допомогу. 

Нагадаємо, у ЗМІ напередодні заявилась інформація про виклик керівника УАФ Андрія Павелка до слідчого з метою вручення підозри. У якій саме справі — не уточнялося. 

Буквально тиждень тому у справі офшорної компанії "Ньюпорт Менеджмент", повідомлення про підозру отримали генсек та фінансовий директор УАФ. Після цього юристи Асоціації заявили про "замовний характер переслідування "співробітників організації та також навели "приклади фальсифікацій", що містяться у тих підозрах. 

Сама ж компанія "Ньюпорт Менеджмент", за даними ЗМІ,понад 20 років контролювалася Григорієм Суркісом і була "прокладкою", на яку УЄФА переказував кошти, призначені для УАФ.

Загалом, частина футбольної спільноти пов’язує тиск на УАФ з деякими проросійськими депутатами від ОПЗЖ та вже попросила президента Володимира Зеленського про втручання у ситуацію.

    Реклама на dsnews.ua