• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Хірурги дістали з тіла пораненого гранату: не розірвалася

Пацієнта вже відправили доліковуватися. Він себе почуває добре

Видалили цілу гранату з тіла пораненого
Видалили цілу гранату з тіла пораненого
Реклама на dsnews.ua

Про унікальну й неймовірно ризиковану операцію написала у Facebook заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, передає "ДС".

"Це шок! Приємний, — ділиться інформацією Маляр. — Не кожне поранення в області серця є смертельним! Військові лікарі провели операцію з видалення гранати ВОГ, яка не розірвалася, з тіла військовослужбовця".

Небезпечну гранату з грудей бійця, що будь-якої миті могла здетонувати, видаляли у присутності двох саперів, які страхували безпеку медичного персоналу.

Хірург демонструє гранату, яку дістали з тіла бійця
Хірург демонструє гранату, яку дістали з тіла бійця

Хірургічне втручання провели під керівництвом одного з найдосвідченіших хірургів ЗСУ — Андрія Верби без електрокоагуляції, оскільки граната могла вибухнути.

Як каже Ганна Маляр, операція пройшла успішно, а пораненого військовослужбовця відправили вже на подальшу реабілітацію та відновлення. Проте, де проходила сама операція високопосадовиця не уточнила.

Довідково, ця граната — осколковий боєприпас калібру 40 мм для підствольних гранатометів та для ручних гранатометів, що поєднує в собі гранату і метальний заряд у гільзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua