• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Хотілося б сказати "дякую" РНБО, але поки нема за що, – Михайло Макарук, InformNapalm

Історія із позбавленням російської беттингової компанії 1XBet української ліцензії ще не закінчилася і вважати сам факт перемогою ще зарано. Оскільки російські оператори грального ринку мають перебувати під санкціями РНБО

Михайло Макарук
Михайло Макарук
Реклама на dsnews.ua

Про це Михайло Макарук із розвідувальної спільноти InformNapalm заявив у ефірі YouTube-шоу Курбатова Live, передає "ДС".

За його словами компанії, подібні до 1Xbet, які за родом своєї діяльності збирають персональні дані, це пряма загроза національній безпеці України.

"Ми не маємо права допустити, щоб ФСБ та ГРУ Росії мали змогу проводити свої спецоперації в Україні, оперуючи чутливими даними українців", — заявив Макарук.

Макарук зазначив, що це не перша подібна спецоперація російських компаній і нагадав, що ще в 2017 році його співтовариство серед інших громадських організацій та активістів домагалося введення санкцій проти російських компаній та соцмереж: вКонтакте, Яндекс та інших. І тоді РНБО, яку очолював Олександр Турчинов, санкції таки запровадили.

"Час довів, що ми тоді мали рацію. І зараз ми наполягаємо на повній забороні російським компаніям працювати в Україні", – наголосив Михайло Макарук.

Він додав, що однією з наймасштабніших операцій ФСБ і ГРУ РФ було саме масове заведення на український ринок азартних ігор великих російських операторів. Яким за родом їхньої діяльністі необхідно збирати персональні дані.

"Ви тільки уявіть: ГРУ та ФСБ "на халяву" отримують персональні дані тих, хто програв якусь копійку. Ігромани – це ті ж самі наркомани. Ви отримуєте будь-які наслідки – це коригувальники вогню, виконавці терактів, це агентура",

Макарук нагадав, що саме спільнота InformNapalm довела зв'язок 1XBet з Росією, що дозволило КРАЇЛ відібрати у них ліцензію.

"Хочу подякувати КРАЇЛ І БЕБ", зазначив Макарук і додав, що "хотілося б подякувати РНБО, СБУ, Мінфіну та іншим організаціям, які входять до РНБО, але на жаль поки нема за що. Вони "чухаються".

"Ми вважаємо, що російські оператори грального бізнесу мають бути під санкціями РНБО. Не лише їх юрособи, а й фізичні власники" – наголосив Михайло Макарук.

 "У них забрали ліцензію, Кабмін пише "ми забиратимемо ліцензію", публікує список операторів російського ринку. Я відкриваю список, який публікує Шмигаль, а там немає 1XBet" — розповів Макарук і нагадав, що сам Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів, сказав: "Негайно розібратися".

"Це як розуміти? Чи це невиконання наказів головнокомандувача під час війни? Так це вже "стаття", — запитав Макарук.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua