• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Художник Михайло Деяк створить соціальний арт-перформанс у рамках Ukrainian Fashion Week для Фонду "Речі, які допомагають"

3 лютого у Мистецькому Арсеналі відбудеться арт-перформанс "Що далі?" у рамках Ukrainian Fashion Week. Автор інсталяції – Михайло Деяк, український художник із міжнародним визнанням

Реклама на dsnews.ua

Про це інформує "ДС".

Михайло – учасник арт-виставок у Базелі та Майамі, займає 7 місце серед найперспективніших художників України та один із найдорожчих – за версією Forbes. В рамках українського тижня мод Деяк створить соціальну інталяцію-перформанс для фонду "Речі, які допомагають" під кураторством галериста Ліки Співаковської.

"Питання зайвого споживання давно актуальне для мене", — говорить автор. – "Радий, що ініціатори проекту залучили мене до актуалізації цієї теми. Я планую створити об'єкт, мета якого – порушити питання без будь-яких конкретних рішень, адже в цьому завдання мистецтва – змусити глядача думати та розмірковувати. Глядач відчує, що одягу дуже багато, жахнеться від масштабу. Велика кольорова мальовнича пляма точно зверне на себе увагу.

 "Головні меседжі моєї роботи звучать так: "Too much" — більше, ніж нам потрібно, більше, ніж ми можемо використовувати і "What's next?" — що далі? Як ми збираємось вирішувати цю проблему? Чи зможемо ми її вирішити, чи вже пізно? Ці питання має поставити собі кожен відвідувач. Своєю інсталяцією я не дам відповідей, залишу їх на розсуд глядача. І я впевнений, що істинно думаючий спостерігач зможе сам знайти їх, у тому числі й у діяльності фонду "Речі, які допомагають"".

Фонд "Речі, які допомагають" побудував, організував та систематизував збір непотрібного одягу, розміщуючи спеціальні приймальні бокси в офісах та громадських місцях. Фонд сортує речі та розподіляє нужденним.

 "Щодня ми звозимо в наші приймальні центри тонни речей. Коли бачиш це на власні очі – видовище воістину вражаюче. Скільки, насправді, потрібно людині?! Навіщо ця гонка і переспоживання, яке не дає нічого, крім нічого?! Ми хочемо не лише привернути увагу до глобальної проблеми, а й надати хоч частково її вирішення на місцевому рівні. Навіть якщо кілька нових людей долучаться до нас, за ними підуть ще кілька. Хороші справи заразливі! – коментує Вікторія Дубровська, менеджерка фонду. – "Місія фонду "Речі, які допомагають" – усвідомлене споживання як спосіб життя. Щороку українці викидають понад мільйон тонн одягу та текстильних відходів. Наш проект знижує навантаження на екологію міст та реалізує соціальну діяльність у трьох основних напрямках: благодійність, переробка та продаж через charity-shop".

Вікторія Дубровська
Вікторія Дубровська

За задумом художника Михайла Деяка та куратора проекту Ліки Співаковської, посередині фешн-павільйону розміститься споруда з одягу, зібраного фондом. Цей обсяг значно перевищуватиме розміри тіла людини, вселяючи глобальність проблеми. Інсталяція включить перформанс від самого автора, а також буде доступна до взаємодії з будь-яким бажаючим глядачем: на об'єкт можна не тільки дивитися, але і сидіти на ньому, забиратися на вершину, а може бути й потонути…

"Для мене, як арт-куратора, в цьому проекті важливі сенси. Мені подобається, що з поставленого завдання привернути увагу до проблеми замість звичайного інформаційного стенду – ми робимо ємне повідомлення, яке не залишає нікого байдужим. На це здатне лише мистецтво!". – каже Співаковська. – "Крім глобальності інсталяції, яку вигадав Михайло, я хотіла додати більше взаємодії з аудиторією для того, щоб кожен зрозумів, що проблема стосується всіх, і відчув це на собі не лише через погляд на форму, а й своїм фізичним тілом. Кількість одягу, що викидається, значно перевищує кількість реально носимого та необхідного. У результаті, ми створюємо інсталяцію-перформанс, де кожен може залізти в купу і відчути, наскільки це більше за нього самого. У звичайному житті ми не маємо такого досвіду ні на рівні усвідомлення, ні на рівні відчуття тілом. Це не арт-об'єкт, на який потрібно дивитися — це те, з чим потрібно взаємодіяти".

"Говорити про переспоживання одягу прямо на Фешн Вік – дуже непроста, але сильна заява! Тут новий сезон, а у нас – надлишок. Як меценат, який займається просуванням проекту "Речі, які допомагають", я багато думала про те, як привернути увагу до цього питання, як знайти консенсус двох повідомлень, для всіх і навіть для себе, адже я відома любителька нового гарного одягу. Я зрозуміла, що для такого складного завдання потрібна найсильніша мова, що об'єднує — звичайно ж мова мистецтва". – каже Ніна Домбровська, ініціатор проекту. — "Окрема подяка організаторам Тижня Мод Володимиру Нечипоруку та Ірині Данилевській. Прийняти таку подію в рамках Фешн Вік – справді соціально відповідальний жест і дійсно відповідний їхній стратегії підтримки напряму sustainability".

Відкриття інсталяції відбудеться 3 лютого о 17:30 у Мистецькому Арсеналі.

Вхід за запрошеннями.

Акредитація ЗМІ: +38 096 151 98 05 Вікторія Дубровська

Сайт проекту: https://clothes-that-help.org.ua

    Реклама на dsnews.ua