• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Митці з гарячих точок разом із Гончаренко центром створюють гітари для Бориса Джонсона та Ілона Маска

Митці з гарячих точок, які втратили свої домівки і були змушені евакуюватись на Львівщину, започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine разом із Гончаренко центром в Сколе. Художники розписують гітари, які символізують співочу душу України сюжетами, що розповідають про переживання війни

Експонати на виставці
Експонати на виставці
Реклама на dsnews.ua

Арт-об’єкти подарують відомим світовим діячам, які підтримують нашу країну — Борису Джонсону, Ілону Маску, Джо Байдену та іншим. передає "ДС".

Сергій Баранник, голова спілки художників Маріуполя, виходив з блокадного міста під обстрілами, кілька днів він йшов пішки, поки його не підібрала автівка інших біженців. Сергій зміг забрати з дому лише свою висловуху кішку, на ім’я Одрі, все інше відняла у нього війна. Митці з Чернігова Євген та Олена Шаповалови евакуювались, коли їх будинок було пошкоджено російською ракетою — місто постійно бомбили. 

Художники знайшли прихисток і підтримку на Львівщині. Разом із Гончаренко центром в Сколе вони започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine, який об'єднав відомих музикантів та художників, котрі постраждали від війни. В рамках проєкту створюються автентичні картини на гітарах. На музичних інструментах, які символізують співочу душу України, автори показали власне переживання війни, біль, смуту та надію на перемогу. На картинах є і кіт з Бородянки, і мати з дитиною в палаючому під ворожими обстрілами Маріуполі. Арт-об‘єкти буде передано Борису Джонсону, Ілону Маску, Джо Байдену та іншим відомим особистостям, які активно підтримують Україну.

За словами голови спілки художників Маріуполя Сергія Баранника, культура під час війни надважлива, адже завдяки їй вибудовується національна ідентичність. "Зараз, коли війна стала жахливою реальністю, а не сторінкою шкільного підручника, культура нікуди не зникає, а, навпаки, міцніє, цементуючі невпинне бажання зберегти свободу та ідентичність нації, яку ми плекали попри ворожі навали, війни, попри роки радянського іга", — наголосив митець. 

Народний депутат, засновник мережі Гончаренко центр Олексій Гончаренко зазначив, що проєкт має важливе міжнародне значення. "Проєкт Oberig Ukraine має на меті подякувати нашим закордонним друзям за небайдужість та ще раз показати світові автентичність та унікальність української культури. Наші митці, як і всі українці, демонструють незламність і міць духу. Навіть втративши домівки і те, що було для них дорого, вони продовжують творити. Ми горді з того, що саме наш центр у Сколе на Львівщині став культурним хабом для українських митців, — наголосив Олексій Гончаренко. 

Для довідки: Гончаренко центри є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі займаються забезпеченням військових та вимушених переселенців, допомогою жителям гарячих точок. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти різним верствам населення: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

    Реклама на dsnews.ua