• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Як біженцям подорожувати Угорщиною: роз'яснення "Укрзалізниці"

Угорські державні залізниці (MÁV) надали свій рухомий склад, яким регулярно вивозить українців, а також безкоштовно везуть біженців територією країни

Угорські державні залізниці надали свій рухомий склад
Угорські державні залізниці надали свій рухомий склад / Пресслужба "Укрзалізниці"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Укрзалізниці", пережає "ДС".

Проїзд з України до Угорщини:

  • щодня Київ — Львів — Мукачево — Захонь (Záhony) — Будапешт (Budapest): безпересадковий спальний вагон — подальше проходження через Дьйор (Győr) до Відня (Wien) не визначено;
  • щоденно Мукачево — Чоп – Захонь (Záhony) – Ніредьгаза (Nyíregyháza) – Дебрецен (Debrecen) – Будапешт (Budapest): поїзда InterCity;
  • 9 разів на день Чоп — Захонь (Záhony): прикордонні пасажирські поїзди, з пересадкою на станції Захонь далі по напрямку Ніредьгаза — Дебрецен — Будапешт. Кількість місць збільшена.

Проїзд територією Угорщини:

  • Захонь — Будапешт, 6 поїздів InterCity щодня, зупинки у Ніредьгазі та Дебрецені;  
  • 6 додаткових щоденних поїздів, які прямують до Будапешта без проміжних зупинок (час у дорозі близько 4 годин).

"Квиток солідарності":

Кожен, хто має посвідчення особи (ID-карту, паспорт), виданий владою України, може безкоштовно їздити поїздами в Угорщину так званим квитком солідарності. Це також стосується дітей, які подорожують з українськими пасажирами, і не мають власних документів, що засвідчують особу.

"Квиток солідарності" перед поїздкою слід придбати лише у касі, він не продається в автоматах чи онлайн. Якщо на станції посадки немає каси, його необхідно придбати у провідника на борту поїзда. Купуючи квиток, необхідно вказати пункт призначення.

Квиток можна придбати для проїзду між будь-якими станціями в Угорщині. Лише один пасажир може подорожувати з одним "квитком солідарності". Він має бути у всіх пасажирів незалежно від віку.

Безкоштовний "квиток солідарності" дійсний у 2-му класі.

Для подорожей Західною Європою:

Для поїздок до Австрії та Словаччини видається "квиток солідарності" до останньої станції в Угорщині. У цих двох країнах власники українських посвідчень особи можуть продовжувати свої поїздки безкоштовно (до 7 березня у разі Австрії).

Для виїзду з Угорщини, окрім Австрії та Словаччини, необхідно купити міжнародний квиток. "УЗ" радитьзробити це на великих вокзалах Будапешта.

Інформацію про розклад поїздів та поточну транспортну ситуацію можна отримати за адресою: https://www.mavcsoport.hu/

А також — за телефоном +36 1 3 49 49 49 (безкоштовно).

Як писала "ДС", "Укрзалізниця" призначила нові евакуаційні потяги, зокрема із Запоріжжя та Дніпра.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua