• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Як не помилитися при купівлі двоспального ліжка

Мета цієї статті — звернути увагу на важливі нюанси при виборі двоспального ліжка

Нюанси при виборі двоспального ліжка
Нюанси при виборі двоспального ліжка / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Ми не обговорюватимемо стиль або колір, це питання особистого смаку та уподобань. Розповімо про ті неочевидні речі, які надалі визначають зручність та допоможуть купити ліжко. Почнемо?

Як вибрати правильний розмір ліжка?

Виробники вказують у технічних характеристиках параметр 160 (180) х 200 см.

Що це означає?

Часта помилка покупців у тому, що ці дані сприймають як габаритні розміри всього ліжка. Насправді вони позначають розміри спального місця, тобто матраца.

Потрібно пам'ятати, що ваше майбутнє ложе займатиме більше місця. Наскільки саме, залежить від конструкції корпусу. Тонкий дерев'яний каркас додасть до матраца 8-10 см у довжину та не менше 5 см до ширини.

Якщо ви віддаєте перевагу меблям у м'якій оббивці, то розміри ліжка можуть бути і на 15-40 см більше від спального простору. Якщо цього не враховувати, є ризик, що ліжко займе значно більше місця, ніж ви очікували.

Як бути, якщо дуже сподобалася модель, а її габарити більші, ніж дозволяє кімната?

У такій ситуації варто подивитися на ідентичний виріб з вужчим або коротшим матрацом. Зазначимо, що стандартна довжина матраців передбачає дві величини — 200 см і 190 см. Стандартизована лінійка матраців для двоспального ліжка включає ширину: 140 см, 160 см, 180 та 200 см. Тут важливо пам'ятати, що чим ширше матрац, тим комфортніше на ньому розмістяться дві людини. Багато виробників пропонують опцію виготовлення меблів під розмір замовника.

Яким має бути матеріал ліжка?

В ідеалі це натуральне дерево, навіть якщо воно приховано під м'якою оббивкою. Масив завжди міцніший і надійніший. Єдиний недолік дерев'яних меблів — це їх ціна. Моделі, виготовлені з ДСП або МДФ, виглядають нітрохи не гірше, а коштують значно дешевше.

Чи має значення ліжкова основа?

Зараз розповімо один секрет, який часто замовчують продавці та виробники.

В ортопедичних каркасах, що комплектуються гнутоклеєними ламелями, має значення відстань між латами; бажано, щоб вона була не більше 5 см. Якщо ж ви плануєте використовувати матрац на так званих незалежних пружинах, або й безпружинний, то ламелі повинні розташовуватися на відстані не більше 2,5 см між собою.

Виробники, з метою зниження собівартості виробів, найчастіше за умовчанням ставлять ортопедичну решітку з міжламельною відстанню 6-6,5 см. Вона підходить тільки для матраців із пружинним блоком боннель.

Обов'язково уточніть цей аспект у продавця. Якість основи безпосередньо впливає на довговічність експлуатації матраца.

Підйомний механізм: за та проти

Тут наведемо перелік аргументів на користь використання підіймачів та відзначимо їх недоліки.

  1. Наявність механізму підйому решітки збільшує корисний обсяг приміщення. Весь простір під ліжком може бути використаний для зберігання речей, при цьому інтер’єр кімнати не постраждає.
  2. Відпадає потреба у громіздких шафах чи комодах. Для маленьких квартир це ідеальне рішення.

Мінуси:

  1. Вища ціна.
  2. Складніше протерти пил під ліжком.

Як бачите, ухвалення рішення про покупку двоспального ліжка з підйомником повністю залежить від ваших вимог та розміру кімнати.

Не менш важлива легкість підняття ортопедичної решітки з матрацом. Вона залежить від якості механізму. Переконайтеся, що використовується якісний газліфт, а не дешева пружина.

Матрац — запорука здорового сну

Окрему увагу слід приділити підбору комфортабельного матраца. Ми вже писали про це, і розвиватимемо тему надалі, адже саме наповнення матраца формує ваші відчуття під час відпочинку.

Сподіваємось, наші рекомендації стануть вам у нагоді.

    Реклама на dsnews.ua