• USD 36.6
 • EUR 38.2
 • GBP 44.6
Спецпроєкти

Як не стати жертвою фішингу?

 Фішинг – це найпоширеніший вид скаму. Скоріш за все, ви вже знайомі з його різновидом – фішингом в Інтернеті.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Але ця стаття від ЦеКрипто більш детально розповідає про особливості цього шахрайства саме у сфері криптовалюти.

Ласий шматочок для хакерів і шахраїв – це особиста інформація нас з вами, користувачів. Через це потрібно дуже обережно надавати приватні дані та переглядати, куди, кому й навіщо ви її передаєте. Найпопулярніший спосіб крадіжки персональної інформації – це фішинг.

Що таке Фішинг?

Фішинг – це вид шахрайства в Інтернеті, за якого зловмисники мають на меті отримання доступу до вашої конфіденційної та персональної інформації:

 • паролю;
 • логіну;
 • номеру телефону;
 • паспортних даних тощо.

Такий тип скаму найчастіше використовують для крадіжки особистої інформації та інших типів шахрайства.

Фішинг у криптоіндустрії

Якщо розглядати фішинг у сфері криптовалюти, цей тип шахрайства спрямований на отримання скамерів інформації про онлайн-гаманці. Зокрема, злочинці зацікавлені в отриманні приватних ключів криптовалютних гаманців, які надають доступ до фінансів користувача. Для прикладу, людина може отримати електронний лист від гаманця чи біржі, які вона використовує. Цей лист просить передати ваші приватні ключі, логіни та паролі. Пам'ятайте, що працівники біржі ніколи не запитають у їхніх користувачів логін та пароль. Це рівносильно тому, що співробітники банку ніколи не запитають ваші PIN-код та CVV.

На що звернути увагу в листі

Коли отримуєте електронний лист на пошту з сумнівним вмістом, перевіряйте:

 • Наявність граматичних помилок;
 • Наявність орфографічних помилок;
 • Правильність електронної адреси відправника.

Якщо під час перегляду листа ви насторожуєтеся щодо нього, краще дізнатися в службі підтримки біржі реальність та надійність листа.

Фішинг у вигляді реклами

У багатьох випадках фішинг є контекстною рекламою з соціальних мереж. Тут користувачам, що цікавляться криптовалютою, показується таргетинг реклама, яка перенаправляє їх на підробленні біржі та гаманці – фішингові копії реальних сайтів. Коли користувач заходить на такий ресурс, йому пропонують поділитися доступом зі своїм гаманцем. Якщо скамери отримують доступ, то зможуть розпоряджатися криптовалютою на вашому гаманці.

Зламування DNS-серверів

Злом DNS-серверів – це ще один тип фішингу. Тут користувачів перенаправляють на підроблений веб-сайт прямо з офіційного сайту гаманця або біржі. На щастя, такий спосіб не є дуже поширеним, бо він достатньо затратний та важкий для здійснення.

Отож, завжди перевіряйте веб-сайти, які ви відвідуєте та яким надаєте особисту інформацію, якщо не хочете стати жертвою фішингу. Щоб дізнатися більше про скам, прочитайте кілька статей про крипту. Завжди пам'ятайте: перевірці підлягають кожен лист, кожне повідомлення, які мають посилання на сайти (особливо від невідомих контактів). Найголовніше – не переходити БЕЗДУМНО за будь-яким посиланням.

  Реклама на dsnews.ua