• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

"Казали, я вже мрець": парамедикиня "Тайра" розповіла про полон у Донецькому СІЗО

Парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська розповіла про російський полон у Донецькому СІЗО, з якого її нещодавно звільнили за обміном. Вона перебувала в тісній камері з 21 жінкою, її катували

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Deutsche Welle, передає "ДС".

За її словами, ніхто не мав інформації про сім'ї та дітей. Психологічний стан був просто жахливим, але більшість з них трималися дуже гідно.

"Це були українки з лав Збройних сил і Нацгвардії, там були дівчата з "Азова" і були також цивільні. Там діє система "фільтрації", тобто вони беруть держслужбовців і перевіряють на співпрацю з "окупаційними військами", — розповіла вона.

За словами "Тайри", окупанти звинуватили її за "розстрільною статтею:" я була дуже здивована.

"Я говорила, що я виконувала свою присягу, я давала присягу народу України і діяла на території своєї держави, в Маріуполі. На що вони говорили, що це була територія "ДНР", — розповіла Паєвська.

Тайра розповіла, що окупанти говорили їй, що вона вже мрець і їй краще накласти на себе руки, шансів на виживання давали 1%.

Нагадаємо, 17 червня президент Володимир Зеленський повідомив про звільнення з полону парамедикині Юлії Паєвської (Тайри), яку окупанти захопили в Маріуполі в середині березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua