• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Киян до дня міста запрошують відвідати унікальну виставку керамічних панно Ольги Рапай

25 травня Національний музей українського народного декоративного мистецтва і Асоціація мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів України урочисто відкрили спільний культурний проект "Сила крихкості".

Виставка
Виставка / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Він покликаний ознайомити українців з виставкою унікальних панно відомої художниці та скульпторки Ольги Рапай, передає "ДС".

Зазначимо, Ольга Рапай є авторкою більш ніж 5 000 рельєфів, панно, скульптур і керамічних ваз. Мешканцям Києва вона відома монументально-декоративними роботами на Будинку торгівлі, в інтер’єрах Республіканської бібліотеки для дітей, Інституті фізіології ім. Богомольця, Інституті ботаніки ім. Холодного, Будинку художніх колективів на бульварі Шевченка тощо. Нині відвідувачі виставки можуть побачити інтер’єрні твори мисткині, які свого часу були гордістю столичного готелю "Братислава". 

Проект "Сила крихкості" пройде у дві дії. Перша під назвою "Сила підтримки" триватиме до 10 липня. Поціновувачі творчості Ольги Рапай матимуть змогу ознайомитися з серією керамічних гербів міст-побратимів Києва, які вона створила для "Братислави". Друга дія — "Сила коріння" — продемонструє гостям експозиції монументальні барельєфи скульпторки на історичну тематику. Триватиме вона до 25 серпня включно. 

"Насправді нами була проведена чимала робота, оскільки багато творів пані Рапай досить довго вважалися втраченими. Та ми все-таки наважилися на реалізацію такого масштабного проекту, дослідницьку та реставраційну діяльність з пошуку і повернення її робіт до життя, і на це у нас пішло більше року! Проте нелегка праця та низка бюрократичних проблем, з якими ми зіткнулися — ніщо у порівнянні з тим, наскільки зараз наша команда щаслива від зробленого, та як радо ми спостерігаємо за щирими емоціями відвідувачів виставки", — розповідає Євген Тур, член Асоціації мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів України.

    Реклама на dsnews.ua