• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кожен третій COVID-хворий може страждати від неврологічних симптомів: дослідження

Дослідники дійшли висновку, що кожен третій хворий на COVID-19 має ті чи інші неврологічні симптоми

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі американського видання Neurology опублікувало результати глобального дослідження щодо поширення неврологічних діагнозів серед пацієнтів з коронавірусом, передає "ДС" із посиланням на ковідний портал "Дарниці".

Всього було проаналізовано 145 721 випадок COVID-19. Дослідження проводилося з 31 грудня 2019 року до 15 грудня 2020 року ​​у 55 країнах світу. 

Зокрема, вірогідність прояву симптомів прямо пов’язана із віком пацієнта (чим старший пацієнт — тим вищий ризик), а також з тяжкістю перебігу COVID-19. Серед найбільш поширених симптомів: втома (32%), міалгія (20%), порушення смаку (21%), порушення нюху (19%), головний біль (13%). Поширеність інсульту серед хворих на COVID-19 становить 2%, що значно вище аналогічного показника при грипі (0,2%).

Результати дослідження вказують на загальну поширеність гострої сплутаності свідомості (делірію) серед вікової групи від 60 років – 34%. Дослідники зазначають, що делірій підвищує ризик смерті для літніх пацієнтів більше ніж у 2 рази.

Дослідники сподіваються, що результати роботи вплинуть на підхід до лікування COVID-19 у літніх людей і мотивують медичну спільноту враховувати ризики, спричинені неврологічними симптомами.

Як повідомляла "ДС", у пацієнтів із постковідним синдромом відчутно страждає психологічна сфера. Навіть ті пацієнти, які мали легкий перебіг коронавірусної хвороби, але й до цього відчували підвищену тривожність, можуть мати наслідки такої ж сили, як і людина, що перехворіла у важкій формі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua