• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Матч "Україна-Італія" запропонували провести в Ірпені: Стадіон відновлять за участі італійців

Італійські підприємці запропонували провести перший матч "Україна-Італія" на центральному стадіоні міста Ірпінь. Спортивну арену відновлять за участі італійського бізнесу

Матч "Україна-Італія" запропонували провести в Ірпені
Матч "Україна-Італія" запропонували провести в Ірпені
Реклама на dsnews.ua

По це повідомив почесний консул України в Італії, президент "Асоціації італійських промисловців "Конфедерація італійської промисловості" Марко Тосон, передає "ДС".

"Ми приїхали в Україну, щоб відкрити тут наше представництво. І така ініціатива має стати потужним сигналом для італійського бізнесу розвивати його тут та бути готовими допомагати Україні у її відновленні", — зазначив Тосон після оглядової екскурсії українським містом.

Він та його колеги були приголомшені зруйнованим Будинком Культури Ірпеня та понівеченим центральним стадіоном "Чемпіон". Гості звернули увагу на те, що сидіння на стадіоні мають кольори італійського прапору.

За результатами візиту було підписано меморандум щодо взаємного порозуміння між Венеціанським університетом ІУАV, Ірпінською міською радою та Асоціацією італійських промисловців "Конфедерація італійської промисловості" в Україні".

Документ стосується питань співпраці в усіх галузях та дисциплінах, що становлять спільний інтерес у галузі наукових досліджень, комплексного інфраструктурного відновлення території, підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, солідарного та волонтерського туризму.

Ініціатором підписання такого меморандуму виступив Венеціанський університет.

Зокрема, Бенно Аальбрехт, тимчасово виконуючий обов’язки ректора Венеціанського університету ІУАV, підкреслив, що їх заклад має досвід реалізації проектів відновлення міст Сирії після війни та Італії після землетрусів. Він доєднався до підписання онлайн.

"Ірпінь — перший пілотний проект академічного гуманітарного коридору Україна-Італія, завданням якого є не тільки підтримка академічної спільноти України, але й моніторинг інноваційних досліджень провідних італійських університетів в найактуальніших на сьогодні сферах та сприяння якнайшвидшої імплементації в український простір за підтримки італійського бізнесу", — зазначила координатор академічного гуманітарного коридору Україна-Італія, професор Університету Камеріно Олена Мотузенко.

"Розвиваючи культуру, спорт, дозвілля паралельно з проектами інфраструктурної відбудови, ми зміцнюємо у людей віру в майбутнє та надаємо енергію для рішучих дій", — зазначила модератор заходу, керівник проекту "Відлуння руйнації" Валерія Бондаренко.

За її словами, мета проєкту — привертання уваги та об’єднання зусиль навколо зруйнованих територій з метою їх культурного, економічного інфраструктурного відновлення. 

Нагадаємо, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі під час візиту до Ірпеня сьогодні, запевнив, що Україна отримає допомогу для відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури.

"Це місце руйнування, але також і надії. Багато чого з того, що тут розповідали, стосувалося майбутнього та реконструкції. Війна об'єднала людей, тепер вони можуть робити те, що до війни було неможливо", — зазначив італійський лідер.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua