• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

На одному з кладовищ Маріуполя площа поховань збільшилася вдвічі, — ЗМІ

На цвинтарі в окупованому н.п. Старий Крим поблизу Маріуполя площа поховань збільшилася майже вдвічі порівняно з початком травня

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Так, 29 червня супутник зафіксував техніку, якою окупанти продовжують викопувати траншеї на цвинтарі біля селища Старий Крим Донецької області, що поблизу Маріуполя.

З моменту окупації міста у траншеях масово ховають загиблих мешканців. Порівняно зі знімком Planet Labs за 8 травня місця масових поховань на цьому цвинтарі збільшилися майже вдвічі. За даними міської ради Маріуполя, загалом там може бути поховано понад 15 тисяч городян.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко пояснив збільшення площі поховання тим, що окупанти почали розбирати завали багатоповерхових будинків, пошкоджених та зруйнованих армією РФ. За його словами, у кожному з таких будинків може бути близько сотні загиблих місцевих мешканців. Найчастіше тіла везуть до Старого Криму, де найближче до Маріуполя є цвинтар з місцями масових поховань.

"Вони (окупанти – ред.) почали масово розбирати завали, "пригнали" своє так зване "МНС", а там, що не будинок – то могильник. Вчора (5 липня, – ред.) вони "взялись" за наш мікрорайон "Черемушки", приїхали співробітники так званого "МНС", залізли в підвал одного з будинків, а там 100-200 трупів, вони розвернулись і поїхали, сказавши, "не наша справа", оскільки "МНСники" відмовляються займатись тілами загиблих. Далі ними займаються робітники так званих "державних ритуальних послуг" та підконтрольна окупантам судово-медична експертиза. Зазвичай везуть на кладовище Старого Криму. Усіх тих, кого дістають з-під завалів, просто кидають у викопаний рів на кладовищі", — каже Андрющенко.

На тому ж Старокримському цвинтарі, за словами радника, продовжуються поховання городян не лише у викопаних траншеях, а й у окремих могилах. На супутниковому знімку Planet Labs за 29 червня можна побачити їхнє збільшення.

Влада Маріуполя пояснює це тим, що окупанти почали заробляти на приватних ритуальних послугах, пропонуючи поховання загиблого в окремій могилі, а не в місцях масових поховань.

"Поховання коштуватиме приблизно 20 тисяч гривень. Але навіть після сплати необхідно буде чекати близько 2 тижнів, тому що з деревиною у Маріуполі зараз проблеми, тож труни зазвичай везуть з окупованої раніше Донеччини", – пояснив Петро Андрющенко.

Як повідомляла "ДС", 16 травня на околицях Маріуполя завдяки супутниковим знімкам вдалося виявити вже четверте масове поховання мирних жителів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua