• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Навіщо Ердогану втручатися у перемовини між Україною та Росією: пояснення політолога

Президент Туреччини Реджеп Ердоган перетягує на свій майданчик переговорний процес щодо урегулювання ситуації на Донбасі, забираючи його з Білорусі, аби продемонструвати більш активну позицію

Реджеп Ердоган
Реджеп Ердоган / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "ДС" політолог Віталій Кулик, коментуючи дві пов'язані між собою події: президент Росії Володимир Путін, за словами його речника Дмитра Пєскова, прийняв запрошення Реджепа Ердогана відвідати Туреччину, а ще раніше Ердоган пропонував організувати тристоронню зустріч — за участю ще й президента України Володимира Зеленського.

"Так, ці анонси можна пов'язати. Ердоган перетягує на свій майданчик переговорний процес, забираючи його від Лукашенка. Для президента Туреччини це певною мірою позиціонування. До того ж він пропонує не просто місто проведення, а сам виступає як гравець. Очевидно, турецька дипломатія бачить свою більш проактивну роль у мінському процесі, не так, як це було з білорусами — вони лише горілку на столах розставляли. На перших порах Лукашенко пробував вести мову про участь білоруської дипломатії в мінських переговорах, але йому фактично було вказано на неможливість такого", — розповів експерт.

Він додав, що в Ердогана є можливості підключити дипломатію другого плану, "човникову".

"Для Туреччини, її відносин з Євросоюзом це цікаво, оскільки до Нормандського формату залучені ключові європейські країни, відносини з якими для Туреччини дуже важливі. Крім того, це посилить роль Туреччини як регіонального лідера, який займається медіацією багатьох процесів, зокрема в Україні, Молдові, Закавказзі. Крім того, це певною мірою тішить амбіції самого турецького лідера", — каже Кулик.

Як писала "ДС", Реджеп Ердоган не виключив візиту до Москви з метою обговорення напруженості навколо України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua