• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Нідерланди виділили Україні 2,2 млн євро на реалізацію проєкту "Жінки, мир, безпека"

В Україні стартує трирічний проєкт "Жінки, мир, безпека" націлений на локалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 в Луганській, Львівській, Харківській та Хмельницькій областях

Реклама на dsnews.ua

Уряд Королівства Нідерланди надає на реалізацію Проєкту фінансову та консультаційну підтримку в розмірі 2,2 млн євро.

"Нідерланди підтримують Україну в багатьох сферах на її шляху до стабільності та процвітання. Для нас дуже важливо допомогти у втіленні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" в регіонах України. Залучення жінок до прийняття рішень щодо побудови миру і зміцнення безпеки в громадах – це принципове питання. Адже лише таким інклюзивним шляхом можна врахувати інтереси усіх, на кого впливають та вплинули воєнні дії", – зазначив заступник Голови Місії Посольства Королівства Нідерланди в Україні Пітер ван Вліт.

Український Жіночий Фонд, який реалізовуватиме проєкт, застосовуватиме власну методологію локалізації процесу 1325, яка доводить ефективність з 2018 року. Фонд допомагає створювати у регіонах коаліції з представницями та представниками правоохоронних органів та інших силових структур, місцевих органів влади, громадських організацій, військових та інших навчальних закладів, медіа. Мета таких місцевих (локальних) об’єднань – вивчення потреб в регіоні, навчання громад, лобіювання і адвокація прав та можливостей жінок.

"Коаліції будуються на принципах рівності та партнерства. Учасниці й учасники допомагають місцевій владі побачити проблеми, які раніше не озвучувались або не вважалися важливими. Щоб добитися змін, вони наповнюють сенсом регіональні плани дій 1325, залучають ресурси і добиваються їхнього виконання. Завдяки співпраці влади та громадськості політики і рішення на місцях стають більш чутливими і дружніми до тих, на кого вони спрямовуються", – пояснила директорка Українського Жіночого Фонду Олеся Бондар.

Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко додала, що локалізація – це індивідуальний підхід до місцевих потреб і залучення місцевих зацікавлених сторін до реалізації.

"В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь місцеві плани дій в питаннях миру, безпеки і участі жінок будуть різними в кожній області, в кожному відомстві. Для того, щоб вони були дієвими, над ними разом повинні працювати державні структури і органи місцевого самоврядування, громадські та міжнародні організації", – сказала вон.

Коаліція 1325 у Луганській області – одна з найдосвідченіших в Україні. Регіон уже вісім років потерпає від російської агресії і вдруге долучається до проєкту "Жінки, мир, безпека".

"Навчання і грантова підтримка Українського Жіночого Фонду дозволили жінкам Луганщини не тільки долучитись до формулювання пріоритетів місцевих планів дій 1325, а й втілювати їх: від регулярних консультацій з органами місцевого самоврядування до спільних безпекових акцій з поліцією, надання гуманітарної допомоги постраждалим від стихійного лиха, відкриття жіночих бізнесів, зон відпочинку та занять спортом, гідних санітарних умов у закладах охорони здоров’я. 1325 – це про мир в оновлених громадах, де враховуються інтереси кожної і кожного", – розповіла координаторка Коаліції "Луганщина: Жінки. Мир. Безпека" Оксана Луньова.

    Реклама на dsnews.ua