• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Новий варіант COVID-19: світом стрімко поширюється версія Арктур

Незабаром світ охопить новий варіант коронавірусу, відомий, як Арктур або ХВВ.1.16

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання Express, передає "ДС".

Так, дослідження вчених із Токійського університету дійшло висновку, що Арктур у 1,2 раза заразніший, ніж споріднений штам Kraken, також відомий як XBB.15.

Незважаючи на високий ступінь заразності нового штаму, вчені вважають, що він не буде особливо смертельним, а його симптоми нагадують симптоми грипу.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наразі стежить за штамом.

За словами технічного керівника ВООЗ з COVID-19 Марії ван Керхове, в Арктура є одна додаткова мутація в шипоподібному білку, яка в лабораторних дослідженнях показує підвищену заразність, а також потенційну підвищену патогенність.

Вона також повідомила, що Арктур уже виявлено в інших країнах, але досі не було повідомлень про зміни тяжкості інфекції.

Крім того, за даними Міністерства охорони здоров’я Індії, станом на 12 квітня було зареєстровано 40 215 активних випадків захворювання на Covid-19, що на 3 122 більше лише за один день.

На сьогодні Арктур, підваріант Омікрона, вважається найбільш заразним штамом. Наразі у Великій Британії зареєстровано 50 випадків зараження.

Уперше Арктур було виявлено наприкінці січня, а перші випадки захворювання у Великій Британії було виявлено в березні.

Як повідомляла "ДС", у січні в Україні зафіксували перший випадок зараження новим видом коронавірусу "Кракен" (XBB.1.5).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua