• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Очільник МОЗ розповів, коли в Україні може розпочатися COVID-вакцинація дітей віком від 5 років

Вакцинація дітей віком від 5 до 11 років проти коронавірусу може розпочатися з 2022 року, проте концентрація фармацевтичного препарату буде втричі нижчою, ніж для дорослих

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Ляшко зазначив, що щеплення малюкам від п'яти років схвалено в таких провідних країнах, як США, Ізраїль, Китай, Швейцарія та Канада. З грудня також щеплення від небезпечної хвороби почнуть отримувати малюки у Німеччині, Іспанії, Італії, Португалії та Польщі. Проте глава МОЗ продовжує наполягати, що зараз ключовою аудиторією для імунізації проти COVID-19 залишаються люди похилого віку (65+).

Водночас голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що спеціального препарату для введення в організм малолітнім дітям нині в Україні немає. У тих країнах, які вже розпочали імунізацію цієї вікової категорії, використовують трохи інший препарат – той самий Pfizer, але в концентрації, оптимальній для дітей.

Як писала "ДС", у сусідній Польщі 14 грудня розпочалася реєстрація на щеплення проти коронавірусної інфекції дітей віком 5-11 років. Направлення на вакцинацію будуть автоматично приходити усім дітям, які досягли 5-річного віку, а старт вакцинації запланований на 16 грудня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua