• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Очільник МОЗ розповів, як діти переносять "Омікрон"

"Омікрона" більше вражає дітей у порівнянні з попередніми варіантами вірусу, але при цьому неповнолітні не заражаються цим штамом частіше ніж інші вікові категорії населення

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав очільник МОЗ України Віктор Ляшко на зустрічі з журналістами, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Він зазначив, що за останній день серед усіх нових випадків COVID-19 в Україні на дітей припало 12%.

"А в середньому, з 10 по 20 Січня — це від 6 до 10%. Серед усіх госпіталізованих частка дітей становить 16%, хоча спочатку було 19%. Це поки складно назвати статистикою, тому що аналіз робиться на невеликих цифрах, адже ми тільки входимо в цю хвилю", — пояснив міністр.

В основному у дітей, які потрапляють до лікарень, фіксують інтоксикацію і температуру 38, уточнив Ляшко. Також були зафіксовані поодинокі випадки пневмоній, додав міністр. Поки що серед усіх випадків інфікування у дітей під час останньої хвилі необхідність в кисневій підтримці виникає досить рідко.

"Коли у дитини температура 38, то у батьків дуже часто починається паніка. І, як правило, вони звертаються за екстреною медичною допомогою. Екстрена медична допомога не відмовляє, тому що мова йде про дітей. Вони забирають і відвозять їх до лікарні. Те, що нам показують головлікарі — зазвичай проходить день-два і тих дітей, які потрапили з інтоксикацією, виписують", — сказав Ляшко.

За його словами,"ковід" найскладніше переносять діти з діабетом і онкологічними захворюваннями.

"Що стосується летальності серед дітей, то поки змін не спостерігається. Але якщо відштовхуватися від прикладу європейських країн — вона невелика в процентному співвідношенні", — зазначив міністр.

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 21 січня в Україні зафіксовані 20 156 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 1677 більше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua