• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Окупанти проводять "фільтрацію" мирних жителів на захоплених територіях

Російські окупанти проводять так звану процедуру "фільтрації" місцевого населення на окупованих територіях України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у своєму Telegram-каналі уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"Рашисти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому українському місті. За даними партнерських правозахисних організацій її пройшли вже понад 37 тисяч громадян. Зараз цю процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані в РФ", — написала вона.

Денісова зазначила, що мирних українців оглядають, проводять допити, утримують у нелюдських умовах, принижують та катують.

"Для "особливо небезпечних" в ідеологічному розумінні та "неблагонадійних" українців "фільтрація" стає постійною – люди змушені її проходити кожні три дні", — додала вона.

За словами омбудсмена, дії російських окупантів є не просто дискримінацією українців за національною ознакою, а є елементом "тотального геноциду нашої нації".

"Ідеї "меншовартості" українського народу, другосортності, штучності української державності – складові україноненависницької ідеології, яку роками зрощувала російська пропаганда і якою сьогодні політичне і військове керівництво РФ виправдовує знищення українців", — наголосила вона.

Денисова заявила, що звернеться до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну з проханням "врахувати ці факти військових злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта".

Як повідомляла "ДС", Людмила Денісова раніше заявила, що російські окупанти за час повномасштабної агресії насильно вивезли з території України понад 1 млн людей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua