• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Олег Блохін підтверджує ризик вилучення України з ФІФА та УЄФА, оскільки рейдерство УАФ хочуть провести через Мін'юст

Виключення України з міжнародних футбольних асоціацій стане логічною реакцією ФІФА та УЄФА на рейдерський принцип зміни влади в Українській асоціації футболу, який планують реалізувати через Мін’юст 20 грудня

Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі "Українським новинам" зазначив видатний український футболіст, тренер, володар "Золотого м'яча" і відзнаки Президента України Володимира Зеленського "Національна легенда України" Олег Блохін, передає "ДС".

"Офіційне попередження УЄФА та ФІФА про виключення України з цих футбольних органів є логічною їх реакцією на те, що відбувається довкола Будинку футболу останні два місяці. І на те, що змінити президента національної асоціації планують у рейдерський спосіб. Хочуть 20 грудня в Мін’юсті, як, знаєте, роблять "чорні реєстратори" — внести зміни в Реєстр УАФ", — зазначив Блохін.

За його словами вибори нового керівника УАФ, які зараз готують, не можна називати виборами.

"Це ж не вибори. Бо із порушенням статуту УАФ хочуть провести позачергове засідання Виконкому. Не реальне, а онлайн. Для цього збирають підписи членів Виконкому під тиском СБУ. А документи із цього несправжнього Виконкому, який має бути тільки завтра, вже три дні гуляють в Інтернеті. Там чітко написано, що хочуть спочатку всім недовіру висловити, а потім звільнити генерального секретаря.

Але. Такої процедури як висловлення недовіри президенту УАФ взагалі не передбачено статутом і повноваженнями Виконкому. А звільнення генсека можливе лише за пропозицією президента УАФ", — пояснив Блохін.

Він також розповів, чому завтрашній Виконком буде нелегітимним.

"Дивіться, статут каже, що навіть у разі наявності волі членів Виконкому, лише президент може скликати засідання. І робить він це протягом двох тижнів з дати отримання вимоги від членів Виконкому. Далі, засідання Виконкому може мати кворум тільки за присутності щонайменше 2/3 його членів, а також обов’язково має бути сам президент або один з перших його віцепрезидентів. Але другий варіант можливий лише за умови, що президент надасть своєму віце письмове доручення", — сказав Блохін.

Також він додав, що й скликання позачергового виборчого Конгресу не може відбутися без наявності письмових рішень органів управління від 3/4 членів УАФ.

"А тому про які вибори ми говоримо. Знаєте, як там жартують: "Янукович і не знав, що так можна було". Ще раз кажу, позиція УЄФА та ФІФА і попередження нам, це — очікувано. Подібного бардаку вони нікому не пробачать. І зворотного шляху може вже не бути, на жаль", — додав Блохін.

    Реклама на dsnews.ua