• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Як службові собаки шукають людей під завалами та за слідом: експерти IRO провели тренування з кінологами ДСНС (ФОТО)

Експерти з Міжнародної організації пошуково-рятувальних собак (IRO) провели спільні тренування з кінологами Держслужби з надзвичайних ситуацій України

Кінологічні навчання
Тренування з кінологами ДСНС
Реклама на dsnews.ua

Спільні тренування проходили з 21 по 27 листопада на базі Навчального кінологічного центру Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС у Ромнах на Сумщині, передає "ДС".

Це єдина в Україні установа, де навчають кінологів та розводять і тренують собак-рятувальників. Наразі в Центрі навчаються та працюють 18 пошуково-рятувальних собак різного віку.

Делегацію Міжнародної організації з підготовки рятувальних собак очолив президент IRO Алоїс Балог. Українські пошуково-рятувальні кінологічні команди продемонстрували гостям свій рівень роботи, підкріплений багатим досвідом пошуково-рятувальних операцій через постійні обстріли. Зокрема — показали, як шукають потерпілих на техногенному завалі, у природному середовищі та за запаховим слідом.

Як зазначають організатори навчань, спільні тренування з міжнародними експертами допомогли українським кінологам підвищити свій рівень кваліфікації, а також ефективність роботи собак-рятувальників. Завдяки цьому працівники ДСНС зможуть врятувати більше людей з-під завалів і не тільки.

"Для нас приїзд експертів IRO — це важлива подія. Ця організація має великий досвід у пошуку і виявленні людей під руїнами та завалами, на чому ми зараз акцентуємо увагу першочергово. За тиждень спільної роботи ми показали, якого рівня підготовки вже досягли, на що спроможні наші пошуково-рятувальні собаки. Але для того, щоб розвиватися, нам потрібна фахова думка зі сторони. За сприяння експертів IRO ми зможемо зробити два, три, чотири кроки вперед", — прокоментував заступник начальника Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС Олександр Пачковський.

Центр має 16-річний досвід роботи. Собак-рятувальників тут готують за правилами Міжнародної організації пошуково-рятувальних собак, які були впроваджені в Україні у 2010 році. Для роботи фахівців та вихованців Центру на повну потужність необхідні як консультації від провідних міжнародних експертів, так і оновлення матеріально-технічної бази, що відповідатиме суті європейських технологій тренування. Сучасне обладнання для тренування собак — спускові та страхувальні пристрої, навчальні снаряди, комплекти захисного одягу для кінологів тощо — придбав для Центру Royal Canin Foundation.

"Упродовж минулих років за допомогою Royal Canin Foundation в інших країнах вже було реалізовано декілька проєктів у різних сферах: від діагностики захворювань і до каністерапії. Якщо глобально, Фонд покликаний підтримувати тварин, які покращують життя людей, то для України — це ще й гарний шанс реалізувати проєкт, який буде працювати на відновлення суспільства після війни. Робота пошукових собак має велике значення для порятунку людей. Те, що українські пошуково-рятувальні кінологічні команди роблять щодня, заслуговує на повагу, захоплення і всебічну підтримку", — зазначила директорка департаменту зв’язків з громадськістю Royal Canin Україна Вікторія Вознюк.

Від початку повномасштабного військового вторгнення по українській інфраструктурі було випущено понад 4500 ракет. Російська армія знищує соціальні установи, критичну інфраструктуру міст та житлові будинки. За 9 місяців війни рятувальники ДСНС здійснили 67 279 виїздів на ліквідацію наслідків обстрілів, їм вдалося врятувати 2 895 людей. До рятувальних робіт активно залучаються пошуково-рятувальні собаки.

 

    Реклама на dsnews.ua