• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Польща більше не буде виплачувати допомогу українським переселенцям

З 1 липня уряд Польщі готується перестати виплачувати допомогу в розмірі 40 злотих на день (близько 300 гривень) на харчування та ночівлю біженців з України

Польща зупиняє виплати українським переселенцям
Польща зупиняє виплати українським переселенцям
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник голови МЗС Польщі і представник уряду в справах біженців Павел Шефернакер заявив виданню Rzeczpospolita, передає "ДС".

"Ми переконані, що багато осіб у Польщі можуть стати самостійними і адаптуватися", – заявив чиновник. 

Шефернакер додав, що будуть виключення. Так, виплати будуть продовжені для неповнолітніх осіб, вагітних та жінок з багатьма дітьми.

Заступник голови МЗС зазначив, що уряд у спеціальному акті про допомогу біженцям з України з початку гарантував виплату допомоги в перші 60 днів, але місяць тому виплати подовжили ще на 60 днів. 

"Але це вже кінець. Ми виплачуємо величезні соціальні кошти – від 300 злотих для кожного і по 500+ на кожну дитину і інші суми, що витікають із соціальних виплат", – заявив він.

Павел Шефернакер додав, що багато українців шукають роботу і знаходять її, даючи собі раду самостійно. Тому уряд хоче підштовхнути до самостійності решту.

Нагадаємо, з 1червня для громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого, відміняється за деякими винятками безкоштовний проїзд на залізниці, на платних автошляхах та у громадському транспорті більшості польських міст.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua