• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Помер засновник фестивалю "Червона Рута" Тарас Мельник

Відомий український музикознавець, співзасновник та беззмінний директор фестивалю "Червона Рута" Тарас Мельник помер 22 січня, йому було 68 років

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили племінниця Тараса Мельника Наталія Антонова його дочка Соломія, у Facebook, передає "ДС".

Родина митця не повідомляє про причини смерті, проте кілька днів тому донька директора "Червоної Рути" та учасниця гурту "Dakh Daughters" Соломія Мельник писала у соцмережі, що він мав ускладнення внаслідок коронавірусної хвороби та переніс операцію.

Тарас Мельник народився 17 січня 1954 року, у 1977-му, коли він вчився на п’ятому курсі консерваторії, його виключили за "буржуазний націоналізм" і відправили працювати на завод на два роки.

З 1980 року Мельник викладав музику, а 1989 року спільно з Кирилом Стеценком та іншими однодумцями організував і провів перший фестиваль української музики "Червона Рута" у Чернівцях. Цей фестиваль став однією з найяскравіших подій періоду боротьби за незалежність 1989-91 рр. Тоді у Чернівцях вперше на еликій сцені виступили гурти "Брати Гадюкіни", "Кому Вниз", "Сестри Тельнюк" та низка інших. Також зі сцени фестивалю учасники львівського театру "Не журись" вперше на той час публічно виконали гімн "Ще не вмерла Україна".

Тарас Мельник був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва і високий професіоналізм.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua