• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Після початку війни закрилася тисяча пунктів COVID-щеплень

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну було закрито тисячу пунктів щеплень

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.

"Вакцинація триває в усіх областях країни, за винятком Донецької та Луганської. Жодних нормативних, юридичних чи організаційних підстав для її припинення немає. Звісно, істотною перешкодою для вакцинації стає зменшення інфраструктури", – заявив він.

Кузін пояснив, що до повномасштабної війни працювало понад 3,5 тисячі пунктів щеплень, 500 центрів масової вакцинації та 1400 мобільних бригад для важкодоступних груп населення. Наразі тисяча пунктів щеплень, майже тисяча мобільних бригад та близько 350 масових центрів вакцинації закриті з міркувань безпеки та через переорієнтацію медичних працівників. Це, безумовно, впливає на темпи вакцинації. До 24 лютого ми проводили близько 100 тисяч щеплень на день. Тепер – 50-60 тисяч на тиждень.

"Наразі використовуються дві вакцини — CoronaVac і Pfizer. Вакцин Moderna та AstraZeneca у країні немає, і найближчим часом використовуватися вони не будуть, бо в нас вистачає перших двох", — підкреслив головний санлікар.

Кузін також додав, що зараз додатково працюють бригади, які вакцинують внутрішньо переміщених осіб і людей, які живуть у віддалених районах у західному напрямку.

Зазначимо, за час пандемії коронавірус підтверджено у 5 011 433 мешканців України. Від ускладнень коронавірусної хвороби померло 108 538 осіб.

Як повідомляла "ДС", Всесвітня організація охорони здоров'я стурбована тим, що війна в Україні призводить до серйозних порушень в українській системі охорони здоров'я, зокрема, до зриву планової вакцинації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua