• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Постійна втома: американськи медики назвали можливі причини

У постійної втоми може бути декілька причин і не всі вони пов'язані з неправильним способом життя. Відчуття постійної втоми може бути симптомом серйозних захворювань

Реклама на dsnews.ua

Лікарі однієї з клінік Клівленда розповіли про основні причини втоми, яка не минає навіть після відпочинку та тривалого сну, пише medicina.ua.

Анемія. При дефіциті заліза організм виробляє недостатньо червоних кров'яних тілець. Ці клітини необхідні для постачання тіла необхідною кількістю кисню. В результаті це може викликати анемію і призвести до того, що людина постійно відчуває втому.

Апное уві сні. Апное – це порушення, у якому дихання переривається під час сну. Воно може призвести не лише до хронічної втоми, але й до інших проблем зі здоров'ям: до підвищення кров'яного тиску, діабету, проблем із серцем.

Нестача поживних речовин. Дефіцит вітаміну B12 або вітаміну D також може спричинити почуття втоми. Щоб виявити нестачу важливих вітамінів в організмі, необхідно звернутися до лікаря. Зазвичай у таких випадках фахівці радять змінити раціон або почати приймати добавки.

Діабет. Для людей, які страждають на діабет, почуття втоми – один з основних симптомів. Тому важливо контролювати рівень цукру у крові, нагадують фахівці.

Депресія. Депресія може призвести до зниження інтересу у повсякденній діяльності, втоми, а також до зміни звичок у їжі та сні.

Недостатня активність щитоподібної залози. Гіпотиреоз – захворювання, у якому щитоподібна залоза не виробляє достатньої кількості гормону цього органу. В результаті метаболізм починає сповільнюватися, що може призвести до втоми.

Хронічне захворювання нирок. Зниження функції нирок може спричинити накопичення токсинів у крові, що призводить до появи втоми та слабкості. Часто втому відчувають пацієнти з термінальною стадією ниркової недостатності або ті, хто перебуває на діалізі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua