• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Правоохоронці викрили українців, які створили "тіньовий сервіс" для хакерів (ФОТО)

Правоохоронці України, США та Великої Британії під час спільної операції припинили діяльність хакерського сервісу

Правоохоронці припинили діяльність хакерського сервісу
Правоохоронці припинили діяльність хакерського сервісу
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

В операції брали участь представники ОГПУ, СБУ та Нацполіції.

"За даними слідства, громадяни України, в тому числі ті, які перебувають у міжнародному розшуку, організували в мережі Darknet функціонування так званого "тіньового сервісу". Він надавав послуги з підміни ІР-адрес користувачів, як наслідок міжнародні хакерські угруповання приховано здійснювали протиправну діяльність", — кажуть в Офісі генпрокурора.

Сервіс дозволяв хакерам несанкціоновано втручатися в роботу автоматизованих систем, розповсюджувати віруси-вимагачі, проводити DDoS-атаки тощо. 

Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші предмети, які підтверджують протиправну діяльність.

У підозрюваних провели обшуки
У підозрюваних провели обшуки

За попередніми оцінками, за час діяльності група "заробила" 1 млн доларів, додають у Службі безпеки України. Збитків зазнали 50 іноземних компаній.

"На відміну від "звичайних" VPN-сервісів, які можна легально купити і користуватися кожному, послуги зловмисників мали набагато ширший функціонал. Зокрема, дозволяли одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми. Тобто, це був суто "бандитський" сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам", — пояснюють у СБУ.

Сервіс адміністрували з домашніх комп’ютерів. Для уникнення відповідальності хакери маскувалися у Darknet під різноманітними нікнеймами.

Сервіс адміністрували з домашніх комп’ютерів
Сервіс адміністрували з домашніх комп’ютерів

Справу розслідують за ч. 2 ст. 361, ч. 2. ст. 361-1, ч. 209 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів та автоматизованих систем, створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Як писала "ДС", працівники Офісу генпрокурора спільно з кіберполіцією та правоохоронцями Німеччини викрили транснаціональну шахрайську схему.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua