• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Продали контрабас: "Kalush Orchestra" пожертвували гроші на відновлення музею Сковороди

Амбасадори проєкту "Збережіть українську культуру" та переможці цьогорічного Євробачення "Kalush Orchestra"передали на відновлення музею Григорія Сковороди на Харківщині 330 тис. грн у доларовому еквіваленті

"Kalush Orchestra"
"Kalush Orchestra" передали понад 300 тис. грн на відновлення музею Сковороди
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики, передає "ДС".

Як зазначається, під час свого туру США та Канадою музиканти продали свій контрабас, а отримані кошти перерахували на проєкт "Збережіть українську культуру".

"Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з‘явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму", – зазначив лідер гурту Олег Псюк.

Як писала "ДС", Національний літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині у травні був знищений внаслідок ракетного удару.

"В експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які він вивчав, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані з ним. Також були деякі особисті речі. Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку до початку обстрілів збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам'ятник, упорядкована скульптурна "філософська алея", — розповідають у Мінкульті. 

Найцінніші експонати, за його даними, вдалося врятувати — їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua