• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

"Продовжує демонструвати сталий прогрес": Міллі та Остін заперечили провал контрнаступу ЗСУ

Українські військові вже подолали кілька ліній оборони російських окупантів, неухильно просуваються вперед і досягають часткового успіху

Міністр оборони США Ллойд Остін (зліва) та голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі
Міністр оборони США Ллойд Остін (зліва) та голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі
Реклама на dsnews.ua

Про це голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі сказав в інтерв'ю CNN, передає "ДС".

"Знаю, є деякі коментарі, що "наступ провалився". Він не провалився. Він досяг принаймні часткового успіху", — сказав він.

Міллі зазначив, що українські захисники вже пройшли кілька ліній оборони окупантів. За його словами, вони ще мають час до того, як погодні умови погіршаться.

На думку генерала, українські військові ведуть контрнаступ досить послідовно. Він зазначив, що наступ України хоч і повільніший, ніж очікувалося, але наші воїни просуваються неухильно.

"Є стійкий прогрес. Як я й говорив місяці тому, це буде довго, важко і криваво через природу цього конкретного бою, типу оборони, яку збудували росіяни, та можливостей українців", — додав він.

Міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи зустріч у форматі "Рамштайн", підкреслив, що український контрнаступ продовжує демонструвати сталий прогрес.

Остін зазначив, що українські війська ведуть важкі бої, звільняючи суверенні території від російських загарбників і прориваючи потужні лінії оборони армії агресора. Глава Пентагону при цьому наголосив на ролі партнерів, зокрема членів Контактної групи, в успіхах ЗСУ та запевнив, що допомога буде тривати так довго, як буде потрібно, а в довгостроковій перспективі слугуватиме зміцненню української армії.

"Не треба робити помилки: ми будемо стояти на боці українців", — запевнив міністр оборони США.

За його словами, історія покаже весь провал путінської безглуздої та жорсткої, імперської, неспровокованої агресії на мирного сусіда. Україна воює за справедливу мету, а тому має волю та силу перемогти Кремль, підкреслив Остін. Він зауважив, що президент РФ Володимир Путін намагався деморалізувати українців, а в результаті деморалізував власних військових. Кремль ізолював себе від світу та залишився із собі подібними – такими країнами, як Іран і Північна Корея, підкреслив він. 

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що, незважаючи на повільний прогрес під час контрнаступу ЗСУ, зараз українській армії важливо просуватись вперед хоч на невеликі відстані і не давати перепочинку російському диктатору Володимиру Путіну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua