• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Радіодиктант Національної єдності-2022 відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом

Суспільне запрошує всіх охочих долучитися до написання Радіодиктанту

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі Українського Радіо повідомив член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін, передає "ДС".

Авторкою тексту цьогорічного диктанту буде українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом уже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко. Координаторкою проєкту "Радіодиктант національної єдності" є виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько. Амбасадор проєкту — український мовний активіст і блогер Данило Гайдамаха "Чорнобровий". У День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу.

Флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату — він наживо транслюватися

  • в ефірі Українського Радіо та Радіо Культура;
  • в ефірі телеканалу Суспільне Культура; — на діджитал-платформах: фейсбук-сторінки Суспільного, ютуб-канал Українського Радіо та Суспільне Новини;
  • у додатку suspilne.radio або Дія.

Надіслати свою роботу для перевірки можна так

  • надішліть паперового листа на адресу: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада;
  • сфотографуйте / відскануйте написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf).
  • надішліть текст до 11:00 10 листопада на rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. Також уже традиційно Радіодиктант писатиме антарктична експедиція на станції "Академік Вернадський".

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови.

Якщо ви хочете облаштувати локацію для написання радіодиктанту у своїй країні, для додаткової інформації звертайтеся за адресою: D.Anastasieva@suspilne.media. Фото та відео, як ви пишете диктант чи готуєтеся до нього, публікуйте в соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2022.

Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Українське радіо можна слухати в FM- та AM-діапазонах по всій країні. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного Мовлення в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку "Дія".

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

    Реклама на dsnews.ua