• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Реалії окупації: під Мелітополем українці здали окупантам "козаків", які їх оббирали на черешні, – ЗМІ

У селі Терпіння Мелітопольського району "козаки"-колаборанти збирали гроші з продавців черешні – селяни поскаржилися на це російським спецслужбам

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Telegram-канал РИА Мелитополь, передає "ДС".

"У селі Терпіння Мелітопольського району гаряча пора збору врожаю черешні. У місцевих зрадників-козаків теж сезон "сінокосу".

Саме папахоносцям окупаційна влада довірила охороняти гуртовий черешневий ринок. А вони, відчувши владу, пішли по торгівцях і стали вимагати заплатити їм.

Обіцянки платити по 20 доларів на день на руки, як хвалилися козаки, орки не дотримали. І колаборанти вирішили самі собі заробити на хліб із маслом та ікрою".

За даними місцевого видання, покривав "козаків" місцевий гауляйтер – 52-річний Юрій Волжанін.

Але, як пише видання, "в Україні селяни звикли до бунтарства" – тож одразу повідомили спецслужбам про витівки "козаків", які підрядилися охороняти громадський порядок.

У результаті ФСБшники викликали Юрія Волжаніна на бесіду й винесли йому догану.

За даними місцевих журналістів, у Мелітополі цього року добрий врожай черешні, але через заборону окупантів вивозити ягоди на підконтрольну Україні територію на оптових ринках міста та Мелітопольського району кілограм черешні продають по 10 грн. 

Єдиний напрямок, куди дозволено везти черешню з Мелітополя на продаж, – Крим. І там ціна ягід – 150 рублів за кілограм. Навіть якщо порахувати за курсом, встановленим псевдогубернатором Євгеном Балицьким, це 75 гривень.

Як писала "ДС", мер Мелітополя Іван Федоров розповідав,що окупанти зібрали всіх фермерів, які вирощують знамениту мелітопольську черешню у великих обсягах, і запропонували їм співпрацю: вони забирають всю черешню під реалізацію, а коли продадуть — передадуть якісь кошти. Це наражає фермерів на ризик залишитися без будь-якого заробітку.

Російські військові на зустрічі з фермерами в Мелітопольському районі оголосили, що готові скуповувати черешню щонайбільше по 10 грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua