• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

"Реальні цифри набагато більші": в ООН оцінили, скільки цивільних загинули та постраждали в Україні від війни

Близько 14 059 цивільних стали жертвами бойових дій в Україні. Із них 5 767 загинули, 8 292 — зазнали поранень

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила на пресбрифінгу голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Боґнер, передає "ДС".

"Фактичні цифри, ймовірно, є набагато більшими", — зазначила посадовиця.

Боґнер також вказала, що принаймні 416 осіб стали жертвами свавільних затримань і насильницьких зникнень на територіях, окупованих РФ. З них 16 людей знайдено мертвими, 166 — звільнено.

Окрім цього, вона наголосила, що Росія не надає доступу до українських військовополонених, а Організація має докази того, що їх піддавали тортурам і жорстокому поводженню.

Крім того, віцеголова Комітету ООН щодо прав людей з інвалідністю Джонас Рускус заявив, що російські загарбники ховаються в Україні за "живим щитом" із людей з інвалідністю.

За його словами, люди з інвалідністю на тимчасово окупованих територіях України "утримуються в нелюдських умовах, зазнають поганого ставлення та використовують збройними силами РФ як "живий щит".

"Під загрозою перебуває їх доступ до базових прав, таких як харчування та прийнятні стандарти проживання, в тому числі наявність опалення взимку", — цитує Рускуса Укрінформ.

Він додав, що ООН відомо про щонайменше 12 людей з інвалідністю, які загинули в інтернаті, розташованому на тимчасово окупованій РФ території.

Точної інформації стосовно того, скільки осіб з інвалідністю залишилося на окупованих територіях немає, але до війни в Україні проживало близько 2,7 млн таких людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua